banner741

banner590

Son Dakika
banner722

Orhan Soydan; “Elinizi İşçinin Emeğinin ve Gözyaşının Üzerinden Çekiniz”

Saadet Partisi Karaman Merkez İlçe Başkanı Orhan Soydan, torba yasa teklifine ilişkin olarak bir basın açıklamasında bulundu.

banner809
SİYASET 07.11.2020, 09:44
409
Orhan Soydan; “Elinizi İşçinin Emeğinin ve Gözyaşının Üzerinden Çekiniz”
banner762

Saadet Partisi Karaman Merkez İlçe Başkanı Orhan Soydan, torba yasa teklifine ilişkin olarak bir basın açıklamasında bulundu.

Soydan, yaptığı basın açıklamasında; “Bu hükümet kime hizmet ediyor meclis genel kurulunda görüşülmekte olan torba yasa içerisindeki çalışma hayatı ile ilgili düzenleme işçileri kölelik düzeni değil adeta bu hükümet işçilerle alay ediyor dalga geçiyor zaten köle düzeninde çalışan işçi bu çıkacak olan kanun ile artık kıdem tazminatı ihbar tazminatı ve emeklilik hayal oluyor.

İktidar sahipleri siz nasıl bir iktidarsınız ki orucu hep çalışanlara tutturuyor bayramı ise sermaye ile yapıyorsunuz. Bu dünyada hiçbir canlı vazgeçilmez değildir bu davranışlarınıza devam ederseniz. Tarihin tozlu rafları ve şehrin mezar taşları nice ben vazgeçilmezim diyenlerle dolu çıkaracak olduğunuz bu yasa ile zaten asgari ücretle geçinemeyen eşini ve çocuklarını çalıştırmak zorunda olan bir babaya sana bir ay çalışmak fazla gel 9 gün çalış sana çok bile diyerek dalga geçme yasasıdır.

Tarihte birçok hükümetler ne zaman sıkıştılar darda kaldılar hepsi de işçinin alın terine göz dikmişlerdir siz de aynısını yapmaktasınız elinizi işçinin emeğinin ve gözyaşının üzerinden çekiniz ve bu yasayı acilen torbadan çıkarınız.

3 işçi konfederasyonu televizyonlara çıkıp kıdem tazminatı son kalemizdir diye açıklama yapıyorlar sormazlar mı bundan önceki kalelerimizin tamamını bu hükümet tarumar edip yerle yeksan ederken sıranın son kaleye geleceğini bilmiyor muydunuz. Milli görüş iktidarların da biz %30 zam isteriz diye ayak direten konfederasyon başkanına muhterem genel başkanımız Necmettin Erbakan %30 yetmez %50 eşel mobil sistemi ile maaşlarımız %100 50'ye çıkmamış mıydı. O gün o iktidara sahip çıksaydınız bugün son kalemize hücum eden iktidar ile karşı karşıya kalmayacaktınız.

Bu yasayı meclis gündemine getiren iktidar sahipleri ileriki yıllarda kabirleri ziyaret edilip hayır dua edilen iki lider Mustafa Kemal Atatürk ve Necmettin Erbakan gibi hayırlarla yad edilip arkanızdan dua gönderecek bir nesil istiyorsanız bu kölelik değil adeta çalışan kesim ile alay edip dalga geçer gibi olan yasayı bir an önce meclis gündeminden kaldırın ve çalışan kesimin hakkını verin” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
kapalı
Namaz Vakti 30 Kasım 2020
İmsak 06:09
Güneş 07:34
Öğle 12:41
İkindi 15:16
Akşam 17:37
Yatsı 18:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@