banner464

RECEP KONUK VE RECEP ŞEKER MAZBATALARINI ALDI

07 Haziran’da yapılan 25’nci Dönem Milletvekilliği Seçimlerinde geçerli 147.469 oydan 81.701’ini alarak AK Parti'den milletvekilliğine seçilen Recep Konuk ve Recep Şeker, mazbatalarını Karaman Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Kadir Gezici’nin elinden aldı. Mazbatalarını alan vekiller parti il binasında tebrikleri kabul etti.

RECEP KONUK VE RECEP ŞEKER MAZBATALARINI ALDI

07 Haziran’da yapılan 25’nci Dönem Milletvekilliği Seçimlerinde geçerli 147.469 oydan 81.701’ini alarak AK Parti'den milletvekilliğine seçilen Recep Konuk ve Recep Şeker, mazbatalarını Karaman Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Kadir Gezici’nin elinden aldı. Mazbatalarını alan vekiller parti il binasında tebrikleri kabul etti.

11 Haziran 2015 Perşembe 13:48
503 Okunma
RECEP KONUK VE RECEP ŞEKER MAZBATALARINI ALDI
Yapılan Genel Seçimlerde Ak Parti listesinden seçimlere katılarak Karaman’dan yeni dönemde TBMM'ye gitmeye hak kazanan iki milletvekili Recep Konuk ve Recep Şeker mazbatalarını aldı.Adliye Binasında düzenlenen mazbata töreninde AK Parti Karaman İl Başkan Vekili ve Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Ahmet Osman Aydın, Ak Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akça, Ak Parti Karaman İl Kadın Kolları Başkan Vekili Emine Dudu, İl Gençlik Kolları Başkan Vekili Harun Cengiz, Karaman Belediye Başkan Vekili Turgay Baş, İl Genel Meclisi Başkan Vekili Mehmet Yakarşimşek,ve partililerde hazır bulundu. 
Mazbatasını aldıktan sonra kısa bir açıklama yapan Ak Parti Karaman Milletvekili Recep Konuk, ülke genelinde demokratik bir ortamda ve sandıkta millet iradesinin tesisine zeval vermeyecek bir ortamda seçimlerin tamamlanmış olmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek, artık hizmet etme zamanı, hiç vakit kaybetmeden Ülkemiz ve Karamanımız için çalışma zamanı dedi. Konuk açıklamasında; “Ülkemiz önemli bir seçim sürecini geride bıraktı. Bu sürecin sonunda milletimiz tercihini yaptı ve Karaman’da emaneti Ak Parti’ye ve bizlere teslim etti. Bizler bu emanetin üzerimize yüklediği sorumluluğu yerine getirebilmek adına Ülkemiz ve Karamanımız için gece gündüz demeden çalışacağız. Bu süreçte bizlere destek olan başta parti teşkilatlarımız ve hemşehrilerimiz olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Burada özellikle belirtmek istediğim husus şudur ki bizler, bize oy versin vermesin herkesin vekilleriyiz, tüm Karaman’ın temsilcileriyiz. Oyunu alamadığımız hemşehrilerimizin oyunu alamadık diye küsmek yerine rızasını alabilmek için çaba sarf edeceğiz. Kimseyi ayırmadan toplumun her kesimine kapımız da gönlümüz de açık olacak, Karaman’ımıza ve memleketimize hizmet ortak paydasında hareket edeceğiz. Herkesin derdiyle dertlenecek sevincine ortak olacağız. Karaman’ımızı kalkındırmak ve dünyada adından söz ettirir hale getirmek için hep birlikte çalışacağız, herkesin katkısını alacağız, herkesle el ve gönül birliği yapacağız” dedi. 
Bütün sorunların çözümünün millette olduğunu ifade eden Recep Konuk, “Bizler seçim sürecinde milletin hizmetkârlığına talip olduğumuzu ifade ettik ve Karamanlı hemşehrilerimiz de bu hizmetkârlığa bizleri uygun gördü. Hizmetkârlığa soyunmayan hizmet üretemez. Bütün meselelerin çözümü millettedir, siyaset milletin dertlerinin, meselelerinin çözümü için yapılır. Biz milletle ve millet için siyaset diyen bir siyasi geleneğin bayraktarlarıyız. Bizim Karaman’daki yaklaşımımız da Karaman için tüm Karaman ile birliktedir. Bu yaklaşımdan asla sapmadan Karaman’ın tüm birikimine sahip çıkarak Ülkemiz ve Karamanımızı her alanda en üst seviyeye taşımak için çaba sarf edeceğiz. Seçim sonuçlarına takılıp kalmadan en kısa sürede ülkemizi rahatlatacak bir hükümetin kurulması temennisiyle mazeret üretmeden çalışmalarımıza başlayacağız” dedi. 
Karaman’dan çıkacak olan iki milletvekilinin AK Parti’den çıkmış olmasından dolayı Karaman’ın tarihe adını yazdırdığındı söyleyen Dr. Şeker, “Önümüzdeki süreçte her kesimi kucaklayacak ve Karaman ve ülkemizi en iyi noktaya getirmek için çalışacağız. Bizleri destekleyen Karaman halkımızın yüzünü asla kara çıkarmayacağız. Rabbim yar ve yardımcımız olsun” dedi.
Mazbatalarını alan yeni vekiller partililerle birlikte Ak Parti Karaman İl Teşkilatı binasına geçerek vatandaşların tebrikleri kabul etti. Recep Konuk burada da vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada milletin kararının her şeyin üstünde olduğunu belirterek milli iradeye saygı duyduklarını ve hiç vakit kaybetmeden Karaman’ın beklentilerine cevap vermek adına çalışmalara başlayacaklarını ifade etti. 
Necati ERMİŞ

Son Güncelleme: 11.06.2015 13:53
Yorumlar