banner464

Saadet'ten Deklarasyon!

Şaban Şahinden Taksim Gezi Parkıyla ilgili çıkan olaylar nedeniyle 15 maddelik açıklamada dulundu

Saadet'ten Deklarasyon!

Şaban Şahinden Taksim Gezi Parkıyla ilgili çıkan olaylar nedeniyle 15 maddelik açıklamada dulundu

07 Haziran 2013 Cuma 10:50
702 Okunma
 Saadet'ten Deklarasyon!
Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Şaban Şahin, yaptığı yazılı açıklamada ‘ Saadet Partisi olarak Taksim Gezi Parkıyla ilgili çıkan olayları tasvip etmiyoruz, yakarak yıkarak hak aranmaz, bunun yanında olayları büyüten iktidarın tutumunu da tasvip etmiyoruz.  Bu günlerde milletimizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bu dönemde, bizde 15 maddelik deklarasyonla Karamanlı kardeşlerimize duyuru yapma ihtiyacı duyduk’ dedi. 


 Tüm Karamanlı Hemşerilerimize Saygı ile arz olunur:
1-Türkiye Bir inatlaşmanın kurbanı edilmemelidir. İnatlaşma, kamplaşma kimseye fayda sağlamaz. Çevremizin yangın yerine döndüğü, Suriye’deki ateşin kapımıza dayandığı bir ortamda ihtiyacımız olan şey, kamplaşmak, kutuplaşmak değil birbirimizi anlamaya çalışmak olmalıdır. 
2-Anarşiden adalet doğmaz. Haksızlıklarla mücadele vurarak, kırarak silahla yapılmaz. 
3- İktidarın; “güç bende istediğimi yaparım” demesi ne kadar yanlışsa, Marjinal grupların ortalığı savaş alanına dönüştürmesi de o kadar yanlıştır. 
4- Ülkede Sükuneti ve huzuru sağlamak en başta iktidarın görevidir. Hükümet bu toplumsal tepkiyi dikkate almalıdır. Sayın Başbakan toplumu daha da gerecek açıklamalardan kaçınmalıdır. 
5-Hükümetin son 10 yılda ortaya koyduğu, ekonomik ve sosyal politikalar toplumu germiş, özellikle de üretimi değil tüketimi esas alan Pazar ekonomisi milletimizi bankaların esiri haline getirmiştir. Hayat pahalılığı, gelir dağılımındaki adaletsizlik gibi konular, toplumu sosyal bir uçuruma sürüklemiş ve patlamalara hazır hale getirmiştir. 
6-Aynı şekilde dış politikada alınan yanlış icraatlar da Türkiye’yi küresel güçlerin ve karanlık odakların hedefi yapmıştır. Unutulmamalıdır ki ülkemizin üzerine çöken bu puslu hava en fazla düşmanlarımızı mutlu etmiş ve onların elini güçlendirmiştir.  
7- Bu toplumsal olayda samimi ve duyarlı vatandaşlarımızın haklı tepkileri vardır. Ancak bu haklı tepkiyi mecrasından saptırmak ve ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen bazı illegal ve marjinal grupların varlığı da bir gerçektir. Bu marjinal grupların provakasyonlarına  karşı başta göstericiler olmak üzere herkes dikkatli olmalıdır. 
8-İktidar gibi Anamuhalefet Partisi de yangına körükle gitmemeli, bu olaylar üzerinden siyasi rant devşirme hesabından vazgeçmelidir. 
9-Türkiye’de kardeş kavgası çıkarmaya yönelik bu tür oyunlar daha önce de sahnelenmiş ve acı tecrübeler yaşanmıştır. Herkes bu acı tecrübelerden ders çıkarmalı ve sorunlarını yakarak, yıkararak, ötekileştirerek değil, konuşarak  çözmeyi öğrenmelidir. 
10-Çıkaracağımız derslerden biri de, dost ve müttefik görünen ülkelere güvenilemeyeceği gerçeğidir. Nitekim gezi parkı olayları ile birlikte dost ve müttefik sandığımız ülkelerin aslında fırsat kolladığı anlaşılmıştır.  
11-Nitekim gezi parkı olaylarını batılı medya organlarının “Türk baharı” olarak değerlendirmesi bile yeterince endişe vericidir. Sözde Arap Baharı’nın geldiği  ülkelerden henüz yazı görebilen tek bir ülke olmadığı hatırlandığında bunun anlamı daha iyi anlaşılacaktır.
12- Bu noktada herkesi sağduyuya ve aklı selime davet ediyoruz. 
13-Biz aynı bahçenin çiçekleri, aynı milletin evlatlarıyız. Renklerimiz, kokularımız, hassasiyetlerimiz, düşüncelerimiz farklı olabilir. Farklılıklarımızı ayrılık nedeni değil, zenginlik unsuru olarak görmeliyiz. 
14- Bizler Hoşgörü, merhamet ve adaletiyle ün yapmış bir medeniyete sahibiz. Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Yunus Emre’nin Mevlana’nın varisleriyiz. Bu asil geçmişe yakışır bir sağduyuyla hareket etmeliyiz.
15- Milli Görüşçüler bundan önce olduğu gibi bundan sonra da şiddeti esas alan hiç bir muhalefetin içinde olmayacaktır. Bizim yolumuz Hakkı Tebliğ yoludur. Bunu da her imkânla yapmaya gayret ediyoruz. Cenab-ı Allah milletimizi korusun,''dedi.
Son Güncelleme: 07.06.2013 19:54
Yorumlar