banner464

SEZEN; “KARAMAN TÜRK KÜLTÜRÜNÜN BAŞKENTİ OLMALIDIR”

CHP Karaman Milletvekili 1. sıra adayı Av. Saim Sezen; “Karaman’ı sadece Türkiye değil bütün Dünya tanımalı bütün Dünya Türklerinin merkezi Karaman olmalıdır” dedi.

SEZEN; “KARAMAN TÜRK KÜLTÜRÜNÜN BAŞKENTİ OLMALIDIR”

CHP Karaman Milletvekili 1. sıra adayı Av. Saim Sezen; “Karaman’ı sadece Türkiye değil bütün Dünya tanımalı bütün Dünya Türklerinin merkezi Karaman olmalıdır” dedi.

12 Ekim 2015 Pazartesi 15:10
308 Okunma
SEZEN; “KARAMAN TÜRK KÜLTÜRÜNÜN BAŞKENTİ OLMALIDIR”
Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Teşkilatı, düzenlenen kahvaltılı toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kent otelde gerçekleşen programa CHP Karaman İl Teşkilatı ve basın mensupları katıldı. Konuşmasına Ankara’daki patlamada ölen kişilere baş sağlığı dileyerek başlayan CHP İl Başkanı İsmail Atakan Ünver 7 Haziran’da vatandaş ülkenin birlikte yönetilmesini istediğini söyleyerek; “Elimizden gelen çabayı gösterdik. Ülkenin bir hükümete kavuşması içi her şeyi yaptık ancak olmadı. Çünkü AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve AKP’nin hükümet kurma niyeti yokmuş. Uzun süreli bir çözüm hükümeti yerine bir seçim hükümeti teklifiyle bizim partimize bir teklif getirdiler. Genel yönetimimizin 14 ilke ışığında Türkiye’nin 4 yıllık bir güçlü bir hükümete ihtiyacı olduğu tespitini yapmıştı. Bu çerçevede AKP’nin 3 aylık seçim önerisini kabul etmemiz mümkün olmadı. Şunu belirtmek isterim ki biz partimiz demedik Genel Başkanımız partimiz demedi önce Türkiye dedi.” Ünver konuşmalarının devamında komşu ülkelerde iyi ilişkinin olmadığını, ticaretin durmuş olduğunu, ekonomik sorunların olduğunu söyledi. CHP Karaman Milletvekili 1. sıra adayı Av. Saim Sezen’i tanıtan Ünver; “Saim Sezen’i Ankara’ya göndermek istiyoruz. Karaman’ı Ankara’da daha iyi temsil edeceğine inanıyoruz” dedi. “Karaman Türk Kültürünün Başkenti Olmalıdır” CHP İl Başkanı İsmail Atakan Ünver’in konuşmasından sonra söz alan Saim Sezen, Ankara’daki saldırıyı kınadıklarını belirterek; “Türk Milleti’nin başı sağ olsun” dedi. Temiz bir siyaset için öncelikle mal varlığımızı belirmemiz gerekiyor diyen Sezen, mal varlığını açıklayarak, CHP’li siyasetçiler mal varlığını artıran değil tüketen siyasetçiler olduğunu söyledi. Sezen konuşmalarının devamında; “Ülkemizde bir kutuplaşma söz konusu değildir. Komşularımızla iyi ilişkilerimiz zarar görmüştür. Türkiye’de maalesef sosyal ahlak çökmüş. Boşanma oranı artmış, anne babalar çocuklarını istemez hale gelmiş” dedi. Ben bir şey yapmayacağım biz bir şey yapacağız diyen Sezen; “Türk kültürümüzü geliştirecek kalıcı işler yapmalıyız. Karaman’ı sadece Türkiye değil bütün Dünya tanımalı bütün Dünya Türklerinin merkezi Karaman olmalıdır. Bunları yaparken de Karaman’ımızı Türk kültürünün başkenti yapabilmeliyiz” diye söyledi.

 

SAİM SEZEN'İN ÖZGEÇMİŞİ;

 Sizlere kısaca kendimi tanıtmak istiyorum. 1949'da Karaman'ın Sarıveliler ilçesi Mençek (Çevrekavak) köyünde doğdum. Ermenek Ortaokulu, İstanbul Öğretmen Okulu, Konya Lisesi ve İstanbul Hukuk Fakültesi'ni bitirdim. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde yüksek lisansını yaptım ve Kamu Yönetimi konusunda uzman oldum. Kariyerime bir eğitimci olarak başladım; Karaman, Konya ve Urfa'da 11 yıl öğretmenlik yaptım. Daha sonra 13 ilde kaymakamlık, vali vekilliği, vali yardımcılığı, hukuk müşavirliği yaptım. İkisi halen işlevsel olan dört kalkınma kooperatifi kurdum; devlet katkısı olmaksızın halkla birlikte okullar, camiler, kapalı su şebekeleri, köy konakları, spor tesisleri v.b. birçok tesisin yapılmasını sağladık. Bir sivil toplum önderi olarak 9 derneğin üyesiyim; TÖS ve TÖBDER üyesi olarak öğretmen örgütlerinde görev aldım. 2006 yılından itibaren ADD Genel Yönetimi'nde görev aldım ve 2009-2010 yılları arasında Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanlığı'nı yaptım. 3 kitabım ve çeşitli gazete ve dergilerde çok sayıda yazım yayınlandı. Uzun süredir aktif olarak siyasi hayatın içerisindeyim. 1991'de SHP Karaman, 1999 ve 2015'de CHP Konya milletvekili adayı oldum. 1999'da Konya'da önseçimle 1. sıra adayı olup milletvekili olmak için yeterli oyu almama rağmen, parti %10 barajına takıldığı için meclise giremedim. Şimdi de sevgili Karaman'lı hemşerilerimin de onurlandırmalarıyla, CHP Karaman 1. sıra adayıyım; halkımı temsil ve ülkeme hizmet için var gücümle çalışmaya devam ediyorum, edeceğim. Politika hayatım dışında, halen avukat olarak da çalışmaya devam ediyorum.

Son Güncelleme: 12.10.2015 15:11
Yorumlar