banner464

Siyaset Akademisi 6. haftasını tamamladı

Ak Parti Siyaset Akademisinde Renkli Ve Doyurucu Bir Eğitim Daha Geride Kaldı

Siyaset Akademisi 6. haftasını tamamladı

Ak Parti Siyaset Akademisinde Renkli Ve Doyurucu Bir Eğitim Daha Geride Kaldı

15 Ocak 2013 Salı 01:42
540 Okunma
Siyaset Akademisi 6. haftasını tamamladı
Kişisel Gelişim Uzmanı Fatih Akbaba'dan Siyasal İletişim Becerilerine Dair Formüller...


Fatih Akbaba;“Milletin diliyle ve değerleriyle konuşan ve gönüllere giren bir siyasi hareket, kalıcı başarılara imza atar!”
Karaman Ak Parti İl Teşkilatı Ar-Ge Başkanlığının düzenlediği Siyaset Akademisi 6. haftasını tamamladı. Bu hafta Ak Parti Karaman İl Binasında gerçekleşen programa Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, İl Başkanı Kerim Dereli , Belediye Başkanı Eşi Hilal Uğurlu, Kadın kolları Başkanı Emine Şimşek ve yöneticiler de katıldı. 6. haftanın açılış dersini Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Fatih Akbaba gerçekleştirdi. Siyasette başarılı olmak için siyasal iletişimin ince noktalarını örneklendirerek anlatan Fatih Akbaba, katılımcılarla dersi daha da renkli hale getirdi. Vatandaşa dokunmanın önemli bir kazanç olduğunu ve halka hizmet edenlerin kibir sahibi olamayacağını, tevazu bilincinin bir kimlik bilinci olduğunu vurgulayan Akbaba, "Milletin değerleriyle konuşan bir siyasi dil asla millete üstünlük taslamaz. Onu korur ve kollar. Çünkü milletin değerleri bu ülkenin de geleceği demektir. Milletin diliyle ve değerleriyle konuşan ve gönüllere giren bir siyasi hareket kalıcı başarılara imza atıyorsa bu tesadüf değildir. Ve millet de bu güzel dilin karşılığını gösteriyor. Bu anlamda öncelikle ailede doğru dili ve gönül dilini kullanarak işe başlamalıyız. Sevdikleriyle iletişime geçen, onlara merhametli davranan milletle de gönülden ilişki kurar ve merhametin diliyle kalıcı bir iletişimi gerçekleştirir. Önemli olan dokunabilmektir. Konuşmalarımız kulaktan yüreğe inmiyorsa boş yere konuşuyoruz demektir,"dedi.
Bir hayli keyifli ve ilgi çekici bölümleriyle katılımcıların yararlandığı bir eğitim oldu.


Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı Fatih Akbaba, Karaman'da bulunmaktan dolayı memnun olduğunu ifade etti. Özellikle Karaman sanayisinin bu kadar gelişmiş olması sanayi üretimi kadar bunun pazarlanmasında doğru iletişim kanallarının kullanıldığını gösterdiğini belirtti. İletişimin karşımızdaki insanda kendimizi bulmak olduğu gerçeğini gözeterek hareket etmemiz gerektiğini vurgulayan Fatih Akbaba: "Ailede, işte ve sosyal çevrede samimi ve kalpten olduğumuz müddetçe sağlıklı iletişim gerçekleşecektir. Çocuklarına yabancılaşmayan aileler olmak istiyorsak yavrularımıza kalpten sarılıp onları sonuna kadar dinlemesini öğrenelim. Unutmayalım ki evde verdiğimiz her bir poz yavrularımız tarafından kare kare çekilmektedir. Öyleyse doğru ve güzel pozlar verelim. Yavrularımız da bunu çekip hayatlarına uygulasınlar." dedi.
Aile içi iletişime dair püf noktalarla Siyaset Akademisi'ne gelen katılımcılar, bir hayli ilgiyle izlenen eğitim sonunda "Fatih Akbaba hocamızdan Allah razı olsun. Burada öğrendiklerimizi başta ailemiz olmak üzere çevremizde uygulayacağımıza inanıyoruz. Siyaset Akademisini organize edenlere ve Ak Parti'ye çok teşekkür ediyoruz." dediler.

Katılımcılarla sohbet havasında geçen ve iletişime dair örneklerle süsleneni proğram yaklaşık 2 saat sürdü. Program sonrası Karaman Ak Parti Milletvekili Mevlüt Akgün, Fatih Akbaba’ya verdiği güzel bilgilerden dolayı teşekkür ederek Karaman'ı hatırlatan bir hediye takdim edildi.

Son Güncelleme: 15.01.2013 09:53
Yorumlar