banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Üniversite Öğrencileriyle Birlikte İftar Gerçekleştirildi

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Türkiye Genelinde Ramazanın ilk günü "Soframızı Size Getiriyoruz" diyerek üniversiteli öğrenciler ile birlikte iftar gerçekleştirdi.

SİYASET 02.04.2022, 23:38 02.04.2022, 23:39
474
Üniversite Öğrencileriyle Birlikte İftar Gerçekleştirildi
banner762

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik yapmış olduğu açıklamada;

"Artan gıda fiyatları öğrenciler için güzel bir iftar sofrası kurabilmeyi bile lüks haline getirdi.

Ramazan boyunca kendi hazırladığımız yemeklerle öğrenci sofralarına konuk olacağız. Çünkü Ramazan zenginlerin birbirlerini ağırlaması değil, olanın sofrasını paylaşması demektir."

Karaman'da da Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ, Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Durmaz, Gençlik Kolları İl Yöneticileri Üniversiteli öğrenciler ile birlikte iftar yaptı.

Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ yapmış olduğu açıklama da; "Ramazan ayı yardımlaşma, dayanışma ve arınma ayıdır. Rahmet, bereket, af, mağfiret, yardımlaşma ve paylaşma ayı, on bir ayın sultanı Ramazan ayına kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mübarek ayda yardımlaşmanın ve dayanışmanın güzelliğini en güzel şekilde yaşayıp yaşatmalıyız. "İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır."

Hadis-i Şerif´inin rehberliğinde, elimizden geldiği kadar, çevreye karşı duyarlı olmalı, aç olanı doyurmalı, dertli olana derman olmalı, yardıma muhtaç olana yardım elini uzatmalıyız. Her geçen gün artan gıda zamlarının sonucunda öğrenci arkadaşlarımızında iftar sofrası kurmalarında zorluklar yaşatmakta, bu durum karşısında bizler de öğrenci arkadaşlarımızın evlerine "Soframızı Size Getiriyoruz" diyerek birlikte iftar yapıyoruz.

Tuttuğumuz oruçların ve yaptığımız ibadetlerin kabul olmasını Yüce Allah’tan diliyorum.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 28 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@