banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Ünver: "Çiftçimiz Girdi Maliyetleri Altında Eziliyor"

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, TBMM'de konuşma yaparak çiftçilerin Karaman ve Konya Ovası'nın tarımsal sulama sorununun çözülmesini beklediğini ifade etti. İktidara "Acilen KOP projesini bitirin." diye sesledi.

SİYASET 18.02.2022, 12:43
114
banner762

ÇİFTÇİMİZ KARA KARA DÜŞÜNMEKTE

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, TBMM'de Karaman ve Konya çiftçisinin sulama sorununu gündeme getirdi. Konya'nın Karapınar ilçesinde İslik, Hasanoba ve Hotamış köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla buluştuğunu ve sorunlarını dinlediğini aktaran Ünver; "Tüm ülkede olduğu gibi, burada da çiftçimiz elektrik ve akaryakıt başta olmak üzere tarımsal girdi maliyetleri altında ezilmekte, tarlasından kaldıracağı ürünün hak ettiği değeri bulamayacağı düşüncesiyle kara kara düşünmektedir." dedi.

“ACİLEN KOP PROJESİNİ BİTİRİN”

TÜİK'e göre bile Tarım-ÜFE'nin aylık %14.80'e, yıllık ise %52'ye yükseldiğini ifade eden Ünver; "Bu maliyeti karşılayabilmesi için çiftçimizin desteklenmesi, Tarım Kredi ve banka borçlarının faizlerinin silinmesi gerekmektedir." diye konuştu. Çiftçinin Karaman ve Konya Ovası'nın tarımsal sulama sorununun çözülmesini, bu kapsamda Göksu Nehri'nin sularının bir an evvel verimli topraklarıyla buluşmasını beklediğini dile getiren CHP Karaman Milletvekili Ünver konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı: "Buradan iktidara sesleniyorum: Acilen KOP projesini bitirin. Konya ve Karaman Ovası'nı bir an önce Göksu'yla buluşturun. O gün gelinceye kadar da çiftçimizin enerji maliyetlerini düşürecek tedbirleri alın."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 28 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@