Vakıf tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“6 Şubat 2023 sabahına hepimiz büyük bir hüzünle uyandık. Kıyametin adeta küçük bir provasını andıran deprem musibeti ile binlerce kardeşimiz dünya imtihanlarını tamamlayıp ebedi ahiret yurduna göç ettiler. Bu vesileyle tüm merhumlara bir kez daha Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara şifa ve tüm ümmete geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Deprem nedeniyle 12 Şubat Pazar günü saat 11.00’de ülke geneli yüz yüze gerçekleştirmeyi planladığımız yarışmayı, depremin korkunç boyutlarından dolayı 12 Mart Pazar gününe almış ve kamuoyunu da bu yönde bilgilendirmiştik. Ancak sizler de takdir edersiniz ki; gelinen bu aşamada yarışmamızın pek çok nedenden dolayı yüz yüze yapılması maalesef mümkün görünmemektedir. Peygamber Sevdalıları Vakfı Yarışma komisyonu olarak yapılan istişareler ve değerlendirmeler sonucu yarışmamızın 11-12 Mart Cumartesi ve Pazar günleri yarışmacı kardeşlerimize online olarak yapılmasının yönünde karar kılınmıştır.

Rabbimiz izin verirse yarışmamız her kategori için belirlenen gün ve saat aralığında online olarak gerçekleştirilecektir. Her kategorideki yarışma adayı kardeşimizin kendilerine tahsis edilen gün ve saat aralığında, acele etmeden, yoğun girişler ve tıklamalar yapmadan yarışmaya katılmaları gerekmektedir. Yarışma sistemi her kategorinin sadece kendi gün ve saatinde açık olacak, yarışmanın telafisi mümkün olmayacaktır.

Yarışmaya başvuran kardeşlerimiz, kategoriler için belirlenen saatler arasında https://peygambersevdalilari.com web sayfasından T.C. Kimlik numaralarını ve doğum yıllarını girerek bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlardan yarışmaya katılabileceklerdir.

Yarışma başlamadan önce yarışma sürecinde dikkat edilmesi gereken önemli hususlar hakkında ekranda gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Adayların; bu bilgilendirmeleri özenle okumalarını tavsiye ederiz.

 Yarışma gün ve saatlerimiz (TSİ):

11 Mart Cumartesi: 3. Kategori Lise (9.-10.-11. ve 12. sınıf) sabah 11.00 ile 14.00 saatleri arası,

11 Mart Cumartesi: 4. Kategori (Yetişkinler) öğleden sonra 16.00 ile akşam 19.00 saatleri arası,

12 Mart Pazar: 1. Kategori ( 4. ve 5. sınıflar) sabah 11.00 ile 14.00 saatleri arası,

12 Mart Pazar: 2. Kategori (6.-7. ve 8. sınıflar) öğleden sonra 16.00 ile akşam 19.00 saatleri arası,

 Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak ömrümüzün son demine kadar adımıza yaraşır bir gayret içerisinde olmayı Rabbimizden niyaz ederiz. Bu hayırlı yolculukta emeği geçenlere teşekkürü bir borç bilip tüm yarışmacı kardeşlerimize de şimdiden yarışmada başarılar dileriz.”