Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Ahmet Aydoğdu ve proje ekibinde yer alan öğretmen ve öğrencilerle, İl Müdürü Mehmet Çalışkan’a gerçekleştirilen ziyarette proje ve yürütülen çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler verildi.

Yunanistan, İtalya, Romanya, İspanya ve Hırvatistan’ın Erasmus+ proje ortakları olduğunu ifade eden Okul Müdürü Ahmet Aydoğdu, Hırvatistan’ın Dakovo şehrine gerçekleştirilen bu hareketlilikle projenin 3. toplantısının yapıldığını söyledi. Toplantıya, 4 öğretmen ve 6 öğrenci ile katıldıklarını belirten Aydoğdu, projenin öğrencilere günümüz teknolojisini kullanarak proje ortağı ülkelerde çeşitli etkinliklerle kültürel miras bilinci kazandırmak amacıyla gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, farklı ülke ortaklarıyla gerçekleştirilen bu tür projelerin güzel örneklerinin yerinde incelenip ülkemize taşınma gayesiyle ortaya konduğunu ifade ederek “Daha önce Avrupa Birliği projeleriyle çeşitli ülkelere gidip eğitim sistemlerini yerinde inceleyen öğretmenlerimiz ülkemize döndüğünde farklı kazanımlar elde ederek okullarında güzel etkinliklere imza attılar. Bizim öğretmenlerimizden isteğimiz ülkemizin ve şehrimizin gelişimine katkı sağlayacak güzel örneklerin okullara taşınmasıdır. Zengin kültürel mirasımızın proje ortağı ülkelere tanıtım noktasında da en iyi temsili ortaya koyacağınıza olan inancım tamdır. Projeyi hayata geçiren tüm ekibe teşekkür ediyorum.” dedi.