banner464

Engelli memur adayları doyasıya eğlendi!

Engelliler Piknikte Hem Stres Attı, Hem Eğlendi!

Engelli memur adayları doyasıya eğlendi!

Engelliler Piknikte Hem Stres Attı, Hem Eğlendi!

28 Nisan 2014 Pazartesi 02:20
1255 Okunma
Engelli memur adayları doyasıya eğlendi!
Karamanda EKPSS sınavından çıkan engelli memur adayları sınav öncesi ve sonrası stres attıla

Türkiye Beyazay Derneği Karaman Şubesi Engelli KPSS sınavı için yaklaşık 2.5 aydır engelli memur adaylarına kurs düzenlemişti. Pazar günü yapılan sınav öncesi ilimizin öncü kuruluşlarından BİFA'nın sponsorluğunda VİRA Kebap Salonunda moral yemeği düzenlendi.

Moral yemeğine sınava girecek yaklaşık 70 engelli katılırken, Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, İl Dernekler Müdürü Ömer Sezer, Dernek yöneticileri kurs öğretmenleri de destek için onlarlaydılar. Akgün ve Çalışkan tek tek masaları dolaşarak sınav öncesi başarılar dilediler.

Memur adayları dün girdikleri sınavda ise ter döktüler.
Sınav sonrası ise Türkiye Beyazay Derneği Karaman Şubesi sınavdan çıkan engellilerle birlikte piknik yaparak hem stres attılar, hem de doyasıya eğlendiler.
Sınavdan çıkan memur adaylarının dostluk ve kardeşliklerinin daimi kalması için ve kaynaştırmak adına piknik düzenlendi. Gökçe Çamlık mevkisinden düzenlenen piknikte engelliler doyasıya eğlendiler. Yaklaşık 40 engellinin katıldığı etkinlikte, hem et etler pişti yemekler hazırlandı hem de doyasıya eğlendiler. Kurslarda ders veren öğretmenlerin de katıldığı piknikte, çevrediki vatandaşlar da gelerek eğlenen engellileri bolca alkışlayarak eşlik ettiler.
Türkiye Beyazay Derneği Karaman Şube Başkanı Durmuş Sayaslan etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada;
‘’ 2,5 Aylık bir kurstan sonrasında dün itibariyle öğrencilerimiz engelli KPSS sınavına girmeden önce bir moral yemeği verdik onlara. Hoş oldu orada güzellikle paylaşıldı. Daha sonra 27 Nisan tarihi itibariyle engelli KPSS sınavına girdiler. Bunun ardından bir eğlence tertip edelim bir piknik tertip edelim dedik ve çok hoş oldu. Burada kursiyerlerimizin engelli  KPSS sınavına girmiş olan arkadaşlarımızın dostlukları arkadaşlıkları daimi hale geldi,’’dedi. 
Yemek sonrası müzik grubu ile doyasıya eğlenen engelli memur adayları bol bol fotoğraf çekindiler. 

Son Güncelleme: 28.04.2014 17:03
Yorumlar