banner464

Her Yerde O’nun (S.A.S) Hayatı Okunuyor

Kaybedeni Olmayan Yarışmaya İlgi Büyüyor

Her Yerde O’nun (S.A.S) Hayatı Okunuyor

Kaybedeni Olmayan Yarışmaya İlgi Büyüyor

03 Mart 2014 Pazartesi 01:22
1768 Okunma
Her Yerde O’nun (S.A.S) Hayatı Okunuyor
Peygamber Yolu Derneği’nin Türkiye geneli düzenlediği ‘Herkes O’nu Okuyor’ kitap okuma yarışmasına Karaman’daki katılım sayısı 10 bine ulaştı. Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Karaman Eğitim Gönüllüleri Derneği (KAREGDER) Başkanı Abdulkadir Gök, Türkiye geneli hedefin 1 milyon 200 bin olduğuna ve şu an hedeflenen rakama ulaşıldığına dikkatleri çekerek, Karaman’da da 20 bin rakamını yakalamak olduğunu belirtti.
  Son başvuru tarihinin 24 Mart olduğunu söyleyen Gök “Yarışmaya kaydını yaptırmak isteyenler söz konusu tarihe kadar herkesonuokuyor.com adresini ziyaret ederek yapabilirler.KAREGDER olarak tüm üyelerimizle il genelinde köyler de dahil çalışmalarımıza devam ediyoruz. Açacağımız stantlarla da katılımdaki hedefimizi yakalayacağımıza inanıyoruz. Efendimizi tüm insanlarla buluşturmak istiyoruz. Toplumu hem dini noktada aydınlatmak, hem Efendimizin örnek hayatı ile nesilleri tanıştırmak ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için Peygamber Yolu Derneği ile Türkiye’de katılım ve kazanım noktasında bir ilke imza atacağız” dedi.

Gök, amaçlarının her evde Efendimizin okunması olduğunu belirterek “Efendiler Efendisi Hz. Muhammed'in (s.a.s) örnek hayatını öğrenmek ve öğretmek gayesiyle, Efendimiz (s.a.s) ile ilgili kitapların okunmasını teşvik etmek, Peygamber Efendimizi hakkıyla tanımak ve tanıtmak için yola çıkan Peygamber Yolu Derneği, “Herkes O’nu Okuyor” kampanyasını Türkiye genelinde başlattı. Peygamber Yolu Derneği bu projeyi; sınavların sağlıklı yapılabilmesi ve projenin daha geniş kitlelere ulaşabilmesi adına Türkiye genelinde çeşitli sivil toplum kuruluşuyla birlikte organize etmektedir. “Herkes O’nu Okuyor” kampanyasında, Peygamber Yolu Derneği tarafından seçilen kitapların okunması sonucunda yapılacak sınavda dereceye girenlere Türkiye genelinde yüzlerce umre olmak üzere binlerce sürpriz hediyeler bekliyor.” dedi.
 Çevremdekilere örnek olmak için çalışıp sınava gireceğim.
Terzi Ali Tunç geçen yılda ailecek bu sınava girdik. Efendimizin hayatını bir kez daha ailemizle birlikte okumanın lezzetini yaşıyoruz. Ev hanımı olan eşi ve kızının de bu sınava gireceğine dikkatleri çekerek iş yoğunluğuna rağmen kendisinin de ilgili kitapları okuyarak onlarla beraber olacağını söyledi. Bu şekilde çevresine örnek olabileceğini söyleyen Ali Bey Efendimiz ’in hayatının okunmasının önemini yineledi.
 
Ev hanımı Şerife Yağcı da torunlarıyla birlikte sınava hazırlandıklarını belirtiyor. Biz ailecek Efendimizin hayatını okuyarak O’nun örnek ahlakını günlük davranışlarımıza aktarmak istiyoruz. Ben de torunlarıma, çocuklarıma ve tanıdıklarıma örnek olmak için Efendimizin hayatını okuyorum.” dedi.
 Moritanyalı öğrenciler de sınava hazırlanıyor.
Karaman’da bulunan Moritanyalı öğrencilerden Ahmad  Ensar ve Sa'ad  Ensar da Efendimizin hayatını yarışma vesilesiyle okuyorlar. Moritanyalı öğrenciler bu yarışmanın Efendimizi daha iyi tanımaya vesile olduğunu dile getirdiler. Günümüzün sorunlarına en güzel çözümlerin Efendimiz’in hayatından bir örnek olduğunu söylediler.
Lise öğrencisi Oğuzhan Taş “İki yıldır Karaman’da düzenlenen bu önemli yarışmaya katılmaktayım. 2013 yılında dereceye girerek küçük de olsa bir hediye aldım. Hem okul derslerine çalışıp hem de anlamlı olan bu sınava bu yıl tekrar gireceğim. Başarılı olanlara verilecek ödüllerden ziyade Peygamber Efendimiz ile ilgili yeni bilgileri öğrenecek olmanın heyecanını yaşıyorum. Bu yarışma vesilesi ile Peygamber Efendimiz’i daha iyi anladım. Hayatıma rehber edindim. Bu yıl birinci olarak ilimizdeki hediyeyi alıp, ülke genelinde yapılacak diğer sınavda da Karaman’ı temsil edeceğim.” dedi.
Son Güncelleme: 03.03.2014 23:33
Yorumlar