banner464

Karaman şehitleri için yürüdü

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ‘Bir Ölüp Bin Diriliriz’ sloganıyla 81’il’de başlattığı 57’inci alay vefa yürüyüşü Karaman’da gerçekleşti.

Karaman şehitleri için yürüdü

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ‘Bir Ölüp Bin Diriliriz’ sloganıyla 81’il’de başlattığı 57’inci alay vefa yürüyüşü Karaman’da gerçekleşti.

25 Nisan 2016 Pazartesi 10:36
367 Okunma
Karaman şehitleri için yürüdü

Çanakkale Kara Savaşları'nın 101'nci yıl dönümü anma törenleri kapsamında Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen 57'inci Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü yapıldı. İlk olarak Yeşil Camii’nde sabah namazının kılınması ile başlayan programa İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, Gençlik Merkezi Müdürü Şabettin Gezen, İl Müftüsü Nuri Değirmenci, Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Enver Yazıbaşı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Mustafa Karadeniz, Selçuk Akbaş, Mustafa Akgündüz, Kamu Kurum amirleri, vatandaşlar ve çok sayıda genç katıldı.
Yeşil Camii’nde kılınan sabah namazı ile başlayan program Garnizon ve Polis Şehitliğine yapılan 57. Alay Vefa yürüyüşü ile devam etti. İl Müftüsü Nuri Değirmenci’nin şehitler için yaptığı duanın ardından katılımcılara 57'inci Alay askerlerinin son yemeği olan kırık buğday çorbasını ikram edildi.
57’inci Alay’a Vefa Yürüyüşü gerçekleştirdiklerini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, "Çanakkale zaferi milletimizin destansı bir başarısıdır. Bu başarı büyük bir milletin ve ümmetin dünyadaki bütün ordulara karşı göğsünü siper ettiği ve Çanakkale geçilmez diye yazdırdığı bir tarihtir. Bugün 57. Alayın anısına gençlerimizle birlikte sabah namazında buluştuk ve onları bir kez daha rahmetle, minnet ve şükranla yad ettik. Bu duygu ve düşünceler içerisinde bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, gazilerimize huzur içerisinde bir yaşam diliyorum.”


 

Son Güncelleme: 25.04.2016 10:37
Anahtar Kelimeler:
Karamanşehit
Yorumlar