banner464

Kurban İbadet, Paylaşmak, Kardeşliktir

Karaman'dan Tüm Dünyaya Ulaşabilirsiniz

Kurban İbadet, Paylaşmak, Kardeşliktir

Karaman'dan Tüm Dünyaya Ulaşabilirsiniz

07 Ekim 2013 Pazartesi 10:05
992 Okunma
Kurban İbadet, Paylaşmak, Kardeşliktir
Dünyayla Bayramlaşalım

İHH Kurban Bedelini 400 TL Olarak Belirledi
 
İHH, hayırseverlerin desteğiyle Ortadoğu'dan Afrika'ya, Balkanlar'dan Uzakdoğu'ya, Orta Asya'dan Latin Amerika'ya kadar 114 ülke ve bölgede; Türkiye'de ise 60 farklı ilde yoksulun, kimsesizin ve yetimin yüzünü güldürecek.
 
Türkiyeli hayırseverler bu yıl da Kurban bayramını dünyanın dört bir yanında bulunan mazlumlarla birlikte geçirecek. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın her yıl düzenlediği Kurban kampanyası kapsamında Türkiye’den yola çıkacak ekipler 114 ülke ve bölgeyi ziyaret edecek.

Vakfın kurban organizasyonunda öncelik mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler, okullar ve hastanelere verilecek.
 
Bir kurban bedelinin 400 TL olarak belirlendiği kampanya kapsamında bağışlanan kurbanlar İHH ekipleri tarafından bağışçıların kendi seçtikleri bölgelere ulaştıracak.
 
İHH ekiplerince, çalışma yapılacak ülke ve bölgelerden satın alınacak olan kurbanlar bayram namazının ardından İslami usullere uygun olarak kesilecek. Hazırlanan kurban etleri bayramlaşma merasiminin ardından ihtiyaç sahiplerine dağıtılırken, bağışçılara da İHH tarafından kurbanlarıyla ilgili bilgilendirme yapılacak.
 
Kurban bedelini nasıl yatırabilirsiniz?
  - Vakıf merkezine gelerek elden
  - Banka hesap numaraları aracılığıyla 
   - Posta çeki hesabıyla
   - Online bağışla
   - Tele-bağışla 0(212) 631 21 21 
 
Son Güncelleme: 09.10.2013 12:55
Yorumlar