banner464

Kutlu Doğum Haftası

Sitemize Ulaşan Kutlu Doğum Haftası Mesajları

Kutlu Doğum Haftası

Sitemize Ulaşan Kutlu Doğum Haftası Mesajları

14 Nisan 2014 Pazartesi 11:23
603 Okunma
Kutlu Doğum Haftası
Vali Murat Koca'nın Kutlu Doğum Haftası Mesajı 

Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumunun 1443. yıl dönümünü  idrak etmenin sevincini, huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Peygamber Efendimizin dünyaya gelişini kutlayacağımız 14 - 20 Nisan 2014 Kutlu Doğum Haftasındaki en büyük amaç, yüce dinimiz İslâm'ı ve onun Peygamberi Hz. Muhammed’i daha iyi anlayıp, idrak edebilmektir.

Hz. Peygamber Efendimiz, kabile asabiyetinin, zulmün ve haksızlığın en üst seviyeye çıktığı bir zamanda, tüm kötülüklere ve olumsuz davranışlara karşı insanlığa, sonsuza kadar huzurlu, mutlu, yaşanabilir bir hayat ve dünya düzeni hazırlamıştır.

Rahmet, sevgi, hoşgörü ve adalet gibi erdemli değerleri kişiliğinde toplamış olan Peygamber Efendimiz, hayatı boyunca insanları doğruluğa, iyiliğe ve yardımlaşmaya teşvik ederek, “Doğru olunuz; doğruluğa yöneliniz” sözüyle, asırlar öncesinden insanlığa yüksek bir ahlâk dersi vererek, onları olgunluğa davet etmiştir.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in günümüzde daha iyi anlaşılmasına, örnek hayatının tatbik edilmesine çok ihtiyaç vardır. Peygamberimizin doğumunun üzerinden geçen yaklaşık 14 asra rağmen, O’nun sözleri, tavsiyeleri, yaşayış ve hayatı algılama biçimi herkes için, özellikle sorumluluk taşıyanlar açısından çok önemli öğütler içermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Kutlu Doğum Haftası’nın kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesi dileğiyle tüm vatandaşlarımıza ve İslâm âlemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

 İl Genel Meclisi Başkanı Celalettin Güngörer'in Kutlu Doğum Haftası Mesajı

Âlemlerin efendisi, gönlümüzün sultanı, insanlığın kurtarıcısı peygamber efendimiz (S.A.V.)’i hangi yazıyla, cümleyle anlatırsak anlatalım yetersiz kalır… Ona ne yazılsa az, ne anlatılsa eksik kalır.

Başkan Güngörer, Peygamber efendimiz Muhammed Mustafa (S.A.V.)’in sevgisi yaşamımızın ayrılmaz bir parçası olmalıdır. Peygamber efendimiz (S.A.V) ahlakının izinde kendimizi sorgulamalıyız. Hayatımızı peygamber efendimizin hayatına odaklandığımızda, huzur ve mutluluğu yakalayacağımızdan kimsenin endişesi olamasın dedi.

Ahmet Akça Ak Parti Merkez İlçe Başkanı

‘’Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz (s.a.v)’in doğumunun sene-i devriyesindeyiz.

"Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V)’in mesajları insanlık için birer yol göstericidir. Peygamberimizin bizlere sunduğu mesajlara kulak vermeye ve ortaya koyduğu yüksek ahlakı örnek almaya, insanı insan yapan erdemlerin odağında yer alan Peygamberimizin hayatını tam manasıyla öğrenmeye çok ihtiyacımız var.

Rahmet, sevgi, hoşgörü ve adalet gibi tüm erdemli değerleri kişiliğinde toplamış olan Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V), hayatı boyunca insanları doğruluğa, iyiliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya teşvik etmiştir. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in bizlere sunduğu ve tüm insanlığın ortak değeri olması gereken merhamet ve şefkat vurgusunu, hayatın her alanında etkin kılmak gerekmektedir.

Bu hafta Peygamberimiz, ilimizde çeşitli etkinliklerle anılacak. Örnek yaşamından hisseler alacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle kardeşlik duygularımızın arttığı, birlik ve beraberliğimize vesile olduğu bir hafta olması dileğiyle Kutlu Doğum Haftanızı tebrik ediyorum.

Ak Parti İl Başkanı Kerim Dereli

 Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgi peygamberi Hz. Muhammed (S.A.V.); yoksulun korunmasını, fakir fukaranın gözetilmesini, komşu hakkına riâyet edilmesini, çevrenin temiz tutulmasını, kıyamet kopsa dahi bir ağacın dikilmesini, kadınların ve çocukların korunmasını buyurarak bu hakikati bünyesinde ve toplumunda yaşatmış ve bizleri de bu kutlu yolun yolcusu olmaya davet etmiştir.Bizler ancak bu aydınlık yolda yürüdükçe, ideallerimizde hedeflediğimiz topluma ulaşmamız mümkün olacaktır. “Bir insanın kurtuluşuna vesile olan, bütün insanlığı kurtarmış olur” diyerek, bizlere diger-gâmlık ufkunu işaret eden Hz. Muhammed (S.A.V.)’in bu tavsiyesi istikametinde hareket ettikçe, hem şahsî, hem de toplumsal hayatımızda emniyet ve huzuru yakalamamız kolaylaşacaktır. Birlik ve beraberliğe en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde O’nun (S.A.V.) mesajının gönüllerde yankı bulması, kardeşlik bağlarıyla kenetlenip yek-vücut olarak geleceğimizi inşa etmemize vesile olması en büyük temennimizdir.Bu vesileyle, hayatlarımıza hayat bahşederek varlığıyla bütün asırları ışıklandıran Kutlu Peygamberimiz, Hz. Muhammed (S.A.V.)’in kutlu doğumunu en kalbi duygularla tebrik ediyor ve Kutlu Doğum Haftası’nın, hayatımızda açacağımız yeni çığırlara ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.Son Güncelleme: 14.04.2014 17:50
Yorumlar