banner464

Miniklerden Örnek Davranış

Güneş Biter Petrol Biter Güneş ve Rüzgar Hepimize Yeter

Miniklerden Örnek Davranış

Güneş Biter Petrol Biter Güneş ve Rüzgar Hepimize Yeter

07 Ocak 2014 Salı 17:05
651 Okunma
Miniklerden Örnek Davranış

Vali Murat Koca, Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulunda Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle hazırlanan ve enerji verimliliğini içeren proje sunumuna katıldı.

“Petrol biter, kömür biter, güneş ve rüzgâr hepimize yeter” sloganıyla hazırlanan sunum programına; Vali Koca’nın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı M. Kemal Çokdinç, Vali Yardımcısı Mustafa Sarıkaya, İl Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Anaokulu Müdürü Merve Uzun, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Enerji verimliliğinin ele alındığı ve “Petrol biter, kömür biter, güneş ve rüzgâr hepimize yeter” sloganı çerçevesinde hazırlanan program, sunum gösterisiyle başladı. Sunumun ardından minik öğrenciler tek tek sahneye gelerek, enerji verimliliği ve israfın önlenmesine yönelik sloganlarını söylediler.

Anaokulu öğrencilerinin hep birlikte enerjinin doğru kullanılması ve israfın önlenmesine yönelik seslendirdikleri parçaların ardından Vali Koca, anaokulu öğrencileri ve öğretmenlerinin de katkılarıyla hazırladıkları, enerji verimliliğinin konu edildiği makette incelemede bulunarak, öğretmenlerden bilgi aldı. Öğrencilerin, günün anısı olarak protokol üyelerine verdikleri hediyelerin ardından, Vali Koca’nın sınıfları tek tek gezmesi ve minik öğrencilerle bir süre sohbet etmesiyle program sona erdi.

Vali Murat Koca programın sonunda yaptığı konuşmada; “Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu yönetimi öğrencilerimizle birlikte geçen hafta bizi bu programa davet ettiler. Davet çok anlamlıydı çünkü bugünkü programın sloganı  “Kömür biter, petrol biter güneş ve rüzgâr hepimize yeter” Yenilenebilir enerjinin, tasarruf etmenin ne olduğunu minik yavrularımıza hayatın ilk yıllarında öğrettiğimiz güzel bir slogan.

Çocuklarımızın çok küçük yaşlarda bu anlamlı projenin içinde yer almaları, yenilenebilir enerjinin ne olduğunu bu yaşta öğrenmeleri çok güzel. İnşallah bu yavrularımızdan bazıları ilerde enerji alanında çalışmalara katılarak, Karaman’a hizmet edeceklerdir. Bu anlamlı projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Güneş enerjisi potansiyeli göz önünde bulundurulduğunda Karaman olarak Türkçe’nin Başkenti olmanın yanı sıra Yenilenebilir Enerjinin de başkenti olmayı istiyoruz. İlimizdeki güneş enerjisi potansiyelini değerlendirmemiz gerekmektedir. Bu konuda devam eden yatırımlar bulunmakta ve yatırımlar tamamlandığında inşallah en kısa sürede üretime de başlayacağız” dedi.
Son Güncelleme: 08.01.2014 14:31
Yorumlar