banner464

Örnek çalışmalarını sürdürüyorlar

Karaman Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ilimizin gözde otellerinden Bayrakçı Otelin konuğuydu

Örnek çalışmalarını sürdürüyorlar

Karaman Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ilimizin gözde otellerinden Bayrakçı Otelin konuğuydu

02 Şubat 2013 Cumartesi 12:48
793 Okunma
Örnek çalışmalarını sürdürüyorlar
 Karaman Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) personel ve kursiyerleri bu hafta sosyal etkinlik kapsamında tesis gezilerine devam etti ve Bayrakçı Otelini ziyaret ederek birlikte kahvaltı etkinliği gerçekleştirdi.
Bayrakçı otelinin düzenlemiş olduğu kahvaltıda TRSM’ye devam eden kursiyerlere tesis hakkında bilgi veren otel işletme Müdürü Aziz Aykurt; bir konaklama tesisi olan otellerde uyulması gereken kuralları ve otelde konaklama ihtiyacı olduğunda dikkat edilmesi gereken yönleri açıkladı. Aykurt kalacağımız otellerde öncelikle genel hijyene ve odaların temizliğine dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

TRSM sorumlusu Uzm. Dr. Fatih Erçin şizofreni ve bi-polar hastalıkların tedavisinde sosyal rehabilitasyonun önemli olduğunu ve bu faaliyetler esnasında personelin yaptığı hasta gözlemlerinin değerlendirildiğini belirterek kursiyerleri misafir eden Bayrakçı Oteli işletmecisi Gülnur Bayrakçı’ya teşekkür etti.

Sosyal Hizmet Uzmanı Aydın Bağcı ise sosyal rehabilitasyon kapsamında faaliyetlerinin devam edeceğini “toplum tarafından, hatta kendi yakınları tarafından, dışlanan psikotik rahatsızlıkları olan kişilerin yapılan rehabilitasyon programları sayesinde izolasyonun olumsuz etkilerinden uzaklaştığını belirterek Toplum Ruh Sağlığı Merkezine sağlanan gönüllü katkıların önemli olduğunu ve bu konuda destek beklediklerini söyledi.
Son Güncelleme: 02.02.2013 23:56
Yorumlar