banner464

SEVGİ İZİYLE SEVDİKLERİNİZ HEP GÜVENDE

Karaman’da Down Sendromu ve Alzheimer hastaları artık giderek yayılan “Sevgi İzi” kampanyası ile daha da güvende oluyor.

SEVGİ İZİYLE SEVDİKLERİNİZ HEP GÜVENDE

Karaman’da Down Sendromu ve Alzheimer hastaları artık giderek yayılan “Sevgi İzi” kampanyası ile daha da güvende oluyor.

22 Şubat 2016 Pazartesi 15:12
1060 Okunma
SEVGİ İZİYLE SEVDİKLERİNİZ HEP GÜVENDE

Zihinsel engelli Down Sendromu, Alzheimer veya benzeri rahatsızlıkları bulunan yakınlarınızın bir gün aniden gözünüzün önünden kaybolacağı korkusu artık ortadan kalkıyor.
Araştırmacı gazeteci Müge Anlı uzun süredir engelli kayıplarının daha kısa sürede bulunması için uluslararası bir proje geliştirdi. “Sevgi İzi” projesini hayata geçiren Müge Anlı’nın başlattığı kampanyaya Karaman’dan da destek geldi.

Karaman’da “West Tattoo” İşletmecisi Dövme ustası Hüseyin Erduran, Gümüşler İş Merkezi 2.katında faaliyet gösterdiği atölyesinde kampanyaya gönülden destek veriyor. 
Karaman’da yaşayan engelli 15 yaşındaki Kürşat Bezgin’i ”Sevgi İzi” kampanyasında koluna numara çizen dövme ustası Hüseyin Erduran, Kürşat’ın da böylece daha da güvenli olmasına katkı sağladı.
Karaman Sakatlar Derneği Başkanı Ercan Çalışkan ve Berberler Kuaförler Odası Başkanı Selahattin Pekoğlu’nun işbirliği ile adım atılan kampanya günden güne daha çok ilgi görüyor.

Böylesine anlamlı bir kampanyaya hizmet vermenin de heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını dile getiren Dövme Ustası Hüseyin Erduran, “Bu tür rahatsızlığı bulunan hastalarımız kendilerini ifade edemiyor. Kaybolmaları halinde nereye gideceklerini ve ne yapacaklarını bilemiyor. Böyle bir durumda ailelerin yaşadığı acılar çok büyük. Bu yüzden projeye bizlerde gönül veriyoruz. Hiçbir vatandaşımız kaybolsun istemiyoruz. Ama böylesine akıllıca başlatılan “Sevgi İzi” projesi ile de kalıcı bir önlem almayı çok önemli buluyoruz.” diyerek kampanyayı başlatan ve destek veren herkese emeklerinden dolayı teşekkür etti.

SEVGİ İZİ NEDİR?
Sevgi izi, öncelikle başta engelliler olmak üzere kaybolma riski olan tüm bireylere yapılmaktadır. Ancak engelli olunmasa da her birey ayrı ayrı sevgi izi yaptırabilecek. Yakınlarının veya kendilerinin kaybolma riski olduğunu düşünenler Sevgi İzi Kayıt Formunu doldurarak başvuruda bulunacaklar. Formu doldurup KAYDET butonuna tıkladığınızda sistem bir numara veriyor. O numara sol kola yazdırılıyor. O kişi kaybolduğunda kolundaki bu Sevgi İzi onun güvencesi olacak.

SEVGİ İZİYLE KAYIPLAR NASIL BULUNACAK?
Kayıp kişiyle bir şekilde karşılaşan vatandaşlar, o kişinin kolundaki Sevgi İzi'ni görünce önce polise, jandarmaya yada en yakındaki ilgili birime başvuracak. Ardından beni buldular sitesi devreye girecek. Koldaki o "rakam"ı taşıyan kişinin kim olduğu, tüm iletişim bilgileri ilgili birime verilecek ve kişinin bir an önce ailesine kavuşması sağlanacak.
Başvuru Formu: http://www.benibuldular.com adresinden yapılmakta.
 

Son Güncelleme: 07.03.2016 12:09
Yorumlar