Soyfidan: “Telefon Vekilliği Değil, Milletin Vekilliğini Yapmaya Adayız” Foto Galeri: Soyfidan: “Telefon Vekilliği Değil, Milletin Vekilliğini Yapmaya Adayız”

Karaman'da 2023 genel seçimlerine kendi aday ve logosuyla girecek olan Büyük Birlik Partisi Karaman milletvekili adayları Mesut Soyfidan, Ramazan Yeşil ve Avni Yağcı çalışmalarını büyük bir özveriyle yürütüyor. Seçim sürecine girmeden önce göreve gelir gelmez sahaya inen Büyük Birlik Partisi Karaman İl Yönetimi sıkmadık el, çalmadık kapı, dinlenmedik dert bırakmamayı hedefliyor.

Uzun süredir sanayi esnafıyla birlikte olan Soyfidan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Seçimler her zaman gelip geçicidir. Baki kalacak olan hizmet ve gönül birlikteliğidir. Üstün körü esnafa selam verip desteğinizi bekliyoruz diyerek ziyaretlerimizi kara düzen yapmıyoruz. Özveriyle çalışıyoruz derken bunu laf olsun diye söylemedik. Vatandaş vaatleri duymak istiyor. Kendi içlerinden, kendi sorunlarını bilen ve onlarla mücadele edebilecek olan, halkın istediğini yaptırmak için bakanlığın kapısından ayrılmayacak bir yönetici görmek istiyor. O yüzden kapının ucundan bakıp gitmiyoruz. Bizi her gün en az iki defa gören esnaf arkadaşlar 'yine mi siz, başkanım maşallah çıkmıyorsunuz sanayiden' diyor. Çıkmayız tabi. Tek tek görüşeceğiz, derdinizi dinleyecek çözüm önerilerimizi aktaracağız. Hepinizin elini sıkacak, kucaklaşacak ve bayramı hep birlikte bekleyeceğiz. Bakın arkadaşlar ciddi bir yola çıktık. Süslü takım elbiseler giyelim, basın ordusuyla gezelim, karizmatik görünelim, arkamızda yüz kişi gezsin diye milletvekili olmak istemiyoruz. Ben vatandaşımın önünde ceketimin düğmesini ilikler onun sorunlarını dinler ve çözmek için bunu meclise taşırım. Bu benim görevim. Vatandaşıma hizmetkarım. Telefon vekilliği değil milletin vekilliği yapmaya geliyoruz. Her girdiğimiz dükkânda bizi güler yüzle, çayla, suyla, yemekle karşılayan esnafımıza teşekkür ediyorum. Seçimden sonra da bizi sahada çok göreceksiniz. Öyle hemen pes etmek yok." dedi.

Soyfidan ve ekibinin bugünkü sanayi ziyaretinde çekindikleri samimi hatıra fotoğrafları ise objektiflere böyle yansıdı.