Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından 25-30 Mart 2024 tarihleri arasında Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te düzenlenecek olan Dünya İşitme Engelliler Tekvando Şampiyonası için düzenlenen İşitme Engelliler Milli Takım seçme müsabakalarına tekvando antrenörü Sadullah Bacaksız eşliğinde hazırlanan Akademi Spor Kulübü sporcusu Ali Can Fındık, 63 kiloda altın madalya kazanarak Türkiye şampiyonu oldu.

63 kiloda altın madalya kazanan Fındık, 25-30 Mart 2024 tarihleri arasında Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te düzenlenecek olan Dünya İşitme Engelliler Tekvando Şampiyonası’nda madalya mücadelesi verecek.

Ankara’da düzenlenen milli takım seçmeleri öncesi verdiği sözü tuttuğu için mutlu olduğunu belirten Fındık, “Verimli bir hazırlık dönemi sonrası hem sözümü tutmanın hem de altın madalya kazanmanın mutluluğunu yaşıyorum. Şimdi sırada Bişkek’te düzenlenecek olan Dünya İşitme Engelliler Tekvando Şampiyonası var. İnşallah burada da en iyi performansımı sergileyerek ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum” dedi.

Ali Can Fındık’ın başarısı ile gurur duyduklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek ise, genç sporcuyu başarısından dolayı tebrik ederek Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te düzenlenecek olan Dünya İşitme Engelliler Tekvando Şampiyonası’nda başarılar diledi.