21'nci Erciyes Zirve Tırmanışı ve Sütdonduran Kampı

KAYSERİ (AA) - Erciyes Dağı'na zirve tırmanışı yapacak 250 dağcı ve doğa tutkunu Kayseri'de bir araya geldi.Hacılar Arama Kurtarma Havacılık Dağcılık ve Kış Merkezi (HADAK) tarafından bu yıl 21'ncisi düzenlenen Erciyes Zirve...

banner491
21'nci Erciyes Zirve Tırmanışı ve Sütdonduran Kampı
banner567

KAYSERİ (AA) - Erciyes Dağı'na zirve tırmanışı yapacak 250 dağcı ve doğa tutkunu Kayseri'de bir araya geldi.

Hacılar Arama Kurtarma Havacılık Dağcılık ve Kış Merkezi (HADAK) tarafından bu yıl 21'ncisi düzenlenen Erciyes Zirve Tırmanışı ve Sütdonduran Kampı için yaklaşık 250 dağcı ve doğa tutkunu buluştu.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Erciyes Dağı'nın 2 bin 700 metre rakımlı Sütdonduran mevkisinde kurulan kampın açılışında yaptığı konuşmada, Erciyes Dağı'na tırmanışa geçecek dağcılara kazasız, başarılı bir tırmanış diledi. 

Dağcılığın son derece önemli bir spor olduğunu dile getiren Düzgün, şöyle devam etti:

"Türkiye turizmde son yıllarda büyük bir ilerleme katetti. Dünyanın en çok turist kabul eden ve en fazla gelir sağlayan ilk 6-7 ülkesi arasına girdi. Yıllar geçtikçe alternatif turizm farklılıkları da artmaya devam ediyor. Artık turizm denince akla kayak, dağ, avcılık gibi farklı turizm alanları geliyor. Aslında sizin bu etkinliğiniz Erciyes'te dağcılık turizminin tanıtılması adına son derece önemli." 

Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici ise etkinliğe 10 ilden 250 dağcının katıldığını belirtti. Bu gece başlayacak olan zirve tırmanışı yarın akşam sona erecek.

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner618

banner625

banner612

banner590