Adana’da Amatör Spor Haftası Etkinlikleri

Adana’da Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında kortej yürüyüşü ve malzeme yardımı gerçekleştirildi.Etkinlikleri kapsamında, Menderes Spor Salonu önünde başlayan, Valilik Caddesi, Atatürk Caddesi ve Atatürk Parkı’nda tamamlanan...

banner491
Adana’da Amatör Spor Haftası Etkinlikleri
banner567
Adana’da Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında kortej yürüyüşü ve malzeme yardımı gerçekleştirildi.

Etkinlikleri kapsamında, Menderes Spor Salonu önünde başlayan, Valilik Caddesi, Atatürk Caddesi ve Atatürk Parkı’nda tamamlanan kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüşe İl Spor Müdürü Fazlı Bayram Hadi ile şube müdürleri ile çalışanlar, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Gülleri ve yönetim kurulu üyeleri, sporcular, Federasyon İl Temsilcileri, antrenör ile spor kulübü yöneticileri katıldı.

Atatürk Anıtı’na İl Spor Müdürü Hadi ile ASKF Başkanı Gülleri çelenk sundu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Korteje katılan kafileler daha sonra da Menderes Spor Salonu’nda gerçekleştirilen malzeme dağıtım törenine geçtiler.

VALİ BÜYÜK, MALZEME DAĞITIM TÖRENİNE KATILDI

Adana Valisi Mustafa Büyük, amatörlerin en fazla ihtiyacı olan kaliteli malzemeler sayesinde daha başarılı sonuçlar alacaklarını söyledi.

Vali Büyük, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın Bursa’da eş zamanlı başlattığı ve Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirilen malzeme dağıtım töreninde yaptığı açıklamada, gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtarmanın tek yolunun spordan geçtiğini belirterek, gençleri spora yönlendiren öğretmen, aile ve spor kulübü yöneticilerine teşekkür etti.

Menderes Spor Salonu’nda 243 spor kulübüne malzeme dağıtımından etkilendiğini ifade eden Vali Büyük, konuşmasında şunlara yer verdi:

“Malzeme dağıtımı beni heyecanlandırdı. Amatörlerin en fazla ihtiyacı olan kaliteli malzemeler sayesinde daha başarılı sonuçlar alacaklar. Spor Bakanlığının kentimizde 243 kulübe malzeme dağıtması beni heyecanlandırdı. İllerde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri çağdaş tesisleriyle tüm vatandaşlara spor yaptırmaya gayret ediyor. Ayrıca sporun temeli olan okullar ile kulüplerin işbirliğiyle yetenekli sporcuların ortaya çıkması sağlanıyor. Son yıllarda spordaki başarılarımızla gurur duyuyoruz. Etkinlikte emeği ve hizmeti geçenleri kutluyorum. Kulüplere başarılar diliyorum.“

HADİ: “GÜNÜMÜZDE SPORCULAR ESKİ YILLARA ORANLA ÇOK ŞANSLI”

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, spora 12 yaşında atletizm ile başladığını, o dönemlerde forma, şort, ayakkabı bulmakta zorlandığını belirterek, “Günümüzde sporcular eski yıllara oranla çok şanslı. Çünkü çağdaş tesisler ve kaliteli malzemelerle spor yapıyorlar” dedi.

Anayasa’nın 58. ve 59. maddesinde yer aldığı gibi asli görevlerinin vatandaşa spor yaptırmak olduğunu ifade eden Hadi, spor tesisi yapımında ve spor kulüplerinde yardımda son 12 yıldır en verimli dönemin yaşandığını kaydetti.

Hadi, Adana’da 55 branşta faaliyet gösterildiğini belirterek, her yıl milli takımlara farklı branşlarda 200 kadar sporcu kazandırdıklarını, bu çalışmalarda desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Vali Mustafa Büyük, yerel yöneticilere teşekkür etti.

Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ali Gülleri, amatör spor kulüplerine malzeme yardımını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığını ifade ederek, amatörlere yapılan destek için teşekkür etti.

Vali Büyük, konuşmalarının ardından malzeme alan kulüp yöneticileriyle sohbet etti.

Etkinliğe, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürleri Kazım Tekin, Senem Açıkgöz, Cemal Demirağ, Mahmut Kır, Murat Adıgüzel ve ASKF yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner618

banner625

banner612

banner590