banner464

Balıkesirspor’da Galibiyet Özlemi Sona Erecek

Balıkesirspor, Spor Toto Süper Lig’in 14. haftasında kendi sahasında oynayacağı Kasımpaşa maçı hazırlıklarına başladı. Deneyimli teknik adam Kemal Özdeş ise bu hafta galibiyet alacaklarını dile getirdi.Balıkesirspor Teknik Direktörü...

Balıkesirspor’da Galibiyet Özlemi Sona Erecek

Balıkesirspor, Spor Toto Süper Lig’in 14. haftasında kendi sahasında oynayacağı Kasımpaşa maçı hazırlıklarına başladı. Deneyimli teknik adam Kemal Özdeş ise bu hafta galibiyet alacaklarını dile getirdi.Balıkesirspor Teknik Direktörü...

17 Aralık 2014 Çarşamba 16:11
42 Okunma
Balıkesirspor’da Galibiyet Özlemi Sona Erecek
Balıkesirspor, Spor Toto Süper Lig’in 14. haftasında kendi sahasında oynayacağı Kasımpaşa maçı hazırlıklarına başladı. Deneyimli teknik adam Kemal Özdeş ise bu hafta galibiyet alacaklarını dile getirdi.

Balıkesirspor Teknik Direktörü Kemal Özdeş, haftasonu oynanacak olan Kasımpaşa maçı öncesi düzenlendiği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“OYUN DİSİPLİNİNDEN ÇOK MEMNUNUM”

Balıkesirspor Teknik Direktörü Kemal Özdeş, düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta oynanan Başakşehir karşılaşmasını değerlendirdi. Balıkesirspor’un başına geldikten sonraki ikinci karşılaşmada Başakşehire 1-0 kaybettiklerini söyleyen Özdeş, "Aldığımız sonuçtan dolayı oldukça üzgünüm. Takımımızda üst üste gelen kazanamamanın getirdiği baskıyı Fenerbahçe maçı öncesi biraz daha olağanlaştırmak istiyorum. Takımımızda hem oyunumuzu düzeltmek, hem bir standarda getirmek, hem de sonuç almak gibi bir zorunluluğumuz var. Başakşehir maçında oyunun bütününe baktığımızda ön gördüğümüz oyun gerçekleşti ve bilhassa maçın birinci yarısında ön bölgede savunma yapmak zorunda kaldık. Pozisyonlar verdik ancak maçın ikinci yarısında bu pozisyon yoğunluğunu azalttıktan sonra önde biraz top tutabilsek amacımız olan puanı almaktı hedefimiz. Ancak ikinci yarı oyunu normalleştirdiğimiz anda yediğimiz bir golle maçı kaybettik. Ben oynanan oyundan çok takımımın 90 dakika gösterdiği oyun disiplininden çok memnunum. Oynadığımız maçta gelecekte bizim için umut oluşturmalı diye düşünüyorum" dedi.

“KAZANMAK İSTİYORUZ”

Bu hafta Balıkesir’de oynayacakları maçta farklı bir oyun oynamayı planladıklarını ifade eden Özdeş, "Çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Biraz daha ofansif oynayacağız bu hafta. Ofansif özelliklerimizi geliştirmemiz gerekiyor. Yine savunma yapmaya devam edeceğiz ancak bu hafta maçı kazanmak istiyoruz. Ülkemizin futbol kamuoyunda bulunduğumuz konum bizde var olan puan bizim açımızdan olumsuz yorumların çıkmasına neden oluyor, şehrimizde de bu gerçekleşiyor. Ben beklentiyi yüksek tutmakla yükümlüyüm. Oyucularımın duygularını değiştirebiliyorum ama daha öncede söylediğim gibi bunun artık kazanmayla olması gerekiyor. Bu hafta maç kazanmaya başlayacağız diye düşünüyorum ve taraftarımızın yanımızda olmasını istiyorum. Bizi sevenlerin yanımızda olmasını istiyorum. Maçın son anına kadar sahada bizim yanımızda olmalarını istiyorum. Bu hafta kazanmamız gerekiyor, bizim için çok çok önemli bir maç umarım bunu gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

“MALİYETSİZ OYUNCULAR OLACAK”

Yapılacak transferler hakkında da duygularını dile getiren Özdeş, "Ben 2 haftadır Balıkesirspor’dayım. Ben ve ekibim 6 haftadır yurt dışında maç seyrediyoruz. Dışarıda sadece başkanla birlikte maç seyretmedim. Benim belirlediğim oyuncular var, kulübümüzün belirlediği oyuncular var. Kulübümüzün belirlediği ve benim bildiğim tanıdığım oyuncular var ve bunun üzerinde bir hazırlık yapıyoruz. Bu bir hazırlık süreci ve transferin açıldığı gün bizim ihtiyacımız varsa bildiğimiz oyuncular ve benim için bildiğim daha kaliteli ve maliyetsiz oyuncular olacak" şeklinde konuştu.

Yorumlar