banner464

Berg: "lider Bitirmek İstiyoruz"

Trabzonspor’un, yarın UEFA Avrupa Ligi L Grubu’nda karşılaşacağı Polonya’nın Legia Warszawa takımının teknik direktörü Henning Berg, grubu lider olarak tamamlamak istediklerini söyledi.Maçın oynanacağı stadyumda bir basın toplantısı...

Berg: "lider Bitirmek İstiyoruz"

Trabzonspor’un, yarın UEFA Avrupa Ligi L Grubu’nda karşılaşacağı Polonya’nın Legia Warszawa takımının teknik direktörü Henning Berg, grubu lider olarak tamamlamak istediklerini söyledi.Maçın oynanacağı stadyumda bir basın toplantısı...

10 Aralık 2014 Çarşamba 19:09
33 Okunma
Berg:
Trabzonspor’un, yarın UEFA Avrupa Ligi L Grubu’nda karşılaşacağı Polonya’nın Legia Warszawa takımının teknik direktörü Henning Berg, grubu lider olarak tamamlamak istediklerini söyledi.

Maçın oynanacağı stadyumda bir basın toplantısı düzenleyen Legia Warszawa Teknik Direktörü Henning Berg, gruptaki tüm karşılaşmaların eşit bir şekilde geçtiğini belirterek, “Takımlar arasında ciddi farklılıklar yok. Trabzonspor son zamanlarda Galatasaray karşısında 3-0 kazandı. Rakip futbolcuların çok iyi olduğunu biliyoruz. Bizim futbolcularımız ve oyunumuz söz konusuysa gelişmemiz için bu çok iyi bir tecrübe. Yeni tecrübeler kazanıyoruz. Şansların eşit olduğunu düşünüyorum" dedi.

Berg, karşılaşmanın seyircisiz oynanmasına ile ilgili soruya ise şu cevabı verdi:

"Hepimiz stadyumun dolu olmasını tercih ederdik ama bu maalesef bir şekilde ayak uydurmak zorunda olduğumuz bir durum. UEFA’nın stadyumda ırkçılığın olmamasını amaçlayan bir kararıydı bu. Her iki taraf için de üzücüdür. Her iki taraf için stadyumda taraftar bulunması avantajdır. Bu ırkçılığın olmayacağından emin olmak zorundayız ve karara uyacağız" diye konuştu.

Berg, bordo-mavili takımda yaşanan teknik direktör değişimiyle ilgili soruya ise, “Trabzonspor yeni teknik direktörüyle daha iyi sonuçlar elde ediyor, onu görüyoruz. Savunmada değişimden bahsedebiliriz. Teknik direktör değişikliğinin forveti ciddi şekilde etkilemediğini düşünüyorum. Trabzonspor’un transfer için yaklaşık 30 milyon Euro harcadığını biliyoruz. Yalnız biz grubu lider olarak tamamlamak istiyoruz. Yarın bunun için çok iyi bir futbol oynayacağımıza eminiz. Takımımız da çok iyi. İki takım arasında ciddi farklılıklar olmadığını düşünüyorum. Yine de kazanacağımıza inanmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Legia Warszawa kalecisi Dusan Kuciak ise Trabzonspor’a karşı daha avantajlı göründüklerini belirterek, "Deplasmanda olduğu gibi burada da galip geleceğimize inanıyoruz. İlk defa boş tribünlere oynamayacağız. Bu yüzden tecrübemiz var. Seyircisiz oynamak kolay bir şey değil ama oynamaya mecburuz. Yarın kesinlikle beraberlik gibi bir düşüncemiz söz konusu olamaz. Kazanmak için oynayacağız" sözlerini sarf etti.

Yorumlar