banner464

"çocuk Felci İçin Sürüyoruz" Projesi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep İpekyolu Rotary Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilen "Çocuk Felci İçin Sürüyoruz" projesinin tanıtımı yapıldı.Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep İpekyolu Rotary Kulübü ve Gençlik...

"çocuk Felci İçin Sürüyoruz" Projesi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep İpekyolu Rotary Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilen "Çocuk Felci İçin Sürüyoruz" projesinin tanıtımı yapıldı.Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep İpekyolu Rotary Kulübü ve Gençlik...

22 Ekim 2014 Çarşamba 13:01
23 Okunma
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep İpekyolu Rotary Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilen "Çocuk Felci İçin Sürüyoruz" projesinin tanıtımı yapıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep İpekyolu Rotary Kulübü ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle Türkiye Bisiklet Federasyonu, Nokta Polikliniği, EGS Mühendislik, Enam İnşaat, Günel Yapı, ART Halı, Kadoil Petrol, Meysu ve Şirvan Baklava sponsorluğunda gerçekleştirilen ’Çocuk Felci İçin Sürüyoruz’ farkındalık projesi kapsamında 11 bisikletçi, 10 gün sürecek zorlu maratonu Gaziantep’te başladı.

Bugün Ankara Atlı Oteli’nde düzenlenen basın toplantısıyla "Çocuk Felci İçin Sürüyoruz" farkındalık projesinin tanıtımı yapıldı. Toplantıya Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, İpekyolu Rotary Kulüp Başkanı Işınsu Alpay, Bölge Eğitmeni Murat Öz ve üyelerde katıldı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, çocuk felcinin önlemek için yapılmış güzel bir proje olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Çocuk felç ile ilgili yapılan bu çalışma aynı anda hem çocuk felci hastalığına hem bunun yanında da genç bisiklet sürücülerimizin çalışmalarına dikkat çeken ve sporu da teşvik eden bir çalışmadır. Bu proje Gaziantep’te başlayarak Ankara’ya gelmiş bulunuyor. Son yıllarda özellikle çevre ülkelerdeki monarşi sistemlerin kendi halkına yönelik yaptığı baskılardan kaçan insanların ülkemize kabul edilmesidir. Bu kabul ettiğimiz insanlar arasında çocuk felç hastalığı da olabilir düşüncesiyle dikkat çekilmesi iyi bir düşüncedir. Bu hastalık bu şekilde yayılabilir. O çocuklar korumazsın şartlar altında geldi.”

İpekyolu Rotary Kulüp Başkanı Işınsu Alpay, 16 Ekim’de Gaziantep’te start aldıklarını belirterek, şunları aktardı:

“Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin startımızı verdi. Çocuk felci için sürüyoruz. 10 gün sürecek yolculuğumuza 11 bisikletçimiz var. Her bir bisikletçi lisanlı sporcudur. Bu proje, çocuk felcini dünyadan silmek kampanyasını olarak yapılmaya başladı. Özellikle bu dönemde gündeme gelen çocuk felcini ve aşılama kampanyalarına dikkat çekmek için yapıyoruz bu projeyi.”

Çocuk Felcine dikkat çekmek üzere yola çıkan 11 bisikletçi Osmaniye, Adana, Niğde, Kapadokya, Aksaray ve Kutlu’dan sonra Ankara’ya ulaştı. Şu ana kadar toplam 630 km yol kat eden sporcuların Cumartesi günü Samsun’a ulaşması bekleniyor. Günde 4-5 saat kesintisiz bisiklet süren sporcuları bir sağlık ekibi yanında İpekyolu Rotary Kulübü Başkan ve üyeleri de takip ediyor.

Yorumlar