banner464

- Dakar Rallisi’nin Startı Batman’dan Verildi

Türkiye’den Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’in katılacağı Dakar Rallisi’nin tanıtım startı, ’Spor, Barış ve Kardeşliktir’ sloganıyla Batman’dan verildi.Başarılı sporcular Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’in Türkiye...

- Dakar Rallisi’nin Startı Batman’dan Verildi

Türkiye’den Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’in katılacağı Dakar Rallisi’nin tanıtım startı, ’Spor, Barış ve Kardeşliktir’ sloganıyla Batman’dan verildi.Başarılı sporcular Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’in Türkiye...

21 Aralık 2014 Pazar 16:14
14 Okunma
- Dakar Rallisi’nin Startı Batman’dan Verildi
Türkiye’den Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’in katılacağı Dakar Rallisi’nin tanıtım startı, ’Spor, Barış ve Kardeşliktir’ sloganıyla Batman’dan verildi.

Başarılı sporcular Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’in Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun desteğiyle temsil edeceği Uluslararası Dakar Rallisi’nin tanıtım startı Batman’dan verildi. Vali Azmi Çelik’in verdiği starta, Hasankeyf Kaymakamı Temel Ayça, TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, Hamit Dizman, Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke, Batman yerel yöneticileri ile Batmanlılar büyük ilgi gösterdi.

ÇELİK: "BU ORGANİZASYON BATMAN’DA MOTOSİKLET SPORLARI İÇİN BİR MİLAT OLUR"

’Spor, Barış ve Kardeşliktir’ sloganıyla Batman’dan başlayıp, Mardin ve Şanlıurfa Suruç’ta bitecek organizasyon için Batman Valisi Azmi Çelik, “Motosiklet Federasyonu’na çok teşekkür ediyoruz bu büyük organizasyonun startını ilimizden verdikleri için. İnşallah sporcularımız ülkemizi Dakar’da başarılıyla temsil edecekler. Bu organizasyon Batman’da motosiklet sporları için bir milat olur. Gelecek yıllarda motosiklet şampiyonalarını ilimizde düzenlemek istiyoruz” dedi.

AKÜLKE: "BATMAN’DA OLMANIN KEYFİ VE GURURUNU YAŞIYORUZ"

Tanıtım startını Batman’da vermekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Türkiye Motosiklet Federasyonu Organizasyonlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke ise, “Batman’da olmanın keyfini ve gururunu yaşıyoruz. Federasyonumuz GAP’tan Dakar’a ‘Spor barış ve kardeşliktir’ sloganı ile bölgeye somut bir adım atalım dedik. Bu çerçevede de iki milli sporcumuzu Batman’a getirdik. Batman’da başlayan tanıtım startı Mardin’in ardından Şanlıurfa’da sonuçlanacak. GAP’tan Dakar’a organizasyonunda ‘spor barış ve kardeşliktir’ sloganıyla milli sporcularımız Arjantin’de 3 Ocak’ta yapılacak Dakar Rallisi’ne katılacaklar” dedi.

28 yıllık motor sporcusu olduğunu ifade eden Şakir Şenkalaycı ise, “Bizim amacımız, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum bu alanlar haricinde de tüm Türkiye’mizde, Edirne’den Van’a kadar olan bütün bölgelerimizden sesimizi duyurmak ve motor sporlarını oralara taşımaktır” ifadelerini kullandı.

3 OCAK CUMARTESİ GÜNÜ START ALACAK

Ralli, Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te 3 Ocak Cumartesi günü start alacak ve Arjantin, Şili ve Bolivya topraklarında 9 bin kilometreden oluşan Dakar Rallisi 17 Ocak Cumartesi günü Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te son bulacak. Dakar Rallisine 164 motosiklet, 138 otomobil, 64 kamyon ve 48 quads kategorilerinde 414 araç katılacak. Türkiye’de sayısız Türkiye Şampiyonluklarına imza atan Şakir Şenkalaycı 156 ve Serkan Özdemir’de 165 numara ile Dakar’da yarışacak.

Yorumlar