banner464

Dunga: "daha Da İyi Olacağız"

Brezilya Teknik Direktörü Dunga, 4-0 galip geldikleri Türkiye maçının ardından yaptığı açıklamada, “Doğru yolda olduğumuzu görüyoruz ve gün geçtikçe daha da iyi olacağız” dedi.“KÖTÜ BİR DÖNEM ATLATTIK”“Güzel bir başarı...

Dunga: "daha Da İyi Olacağız"

Brezilya Teknik Direktörü Dunga, 4-0 galip geldikleri Türkiye maçının ardından yaptığı açıklamada, “Doğru yolda olduğumuzu görüyoruz ve gün geçtikçe daha da iyi olacağız” dedi.“KÖTÜ BİR DÖNEM ATLATTIK”“Güzel bir başarı...

12 Kasım 2014 Çarşamba 23:23
70 Okunma
Dunga:
Brezilya Teknik Direktörü Dunga, 4-0 galip geldikleri Türkiye maçının ardından yaptığı açıklamada, “Doğru yolda olduğumuzu görüyoruz ve gün geçtikçe daha da iyi olacağız” dedi.

“KÖTÜ BİR DÖNEM ATLATTIK”

“Güzel bir başarı kazandık ve 5’te 5 yaptık” diyen Dunga sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim milli takımımız her geçen iyiye gidiyor. Kötü bir dönem atlattık. Brezilya Milli Takımı bireysel oynayan bir takım olarak bilinirdi ama biz ekip ruhu yakaladık. Oyuncularım Brezilya Milli Takımı’nın ne demek olduğunu idrak etti. Takım oyun oynayama başladık. Birlikte güzel şeyler yapmaya başladık ve bu şekilde devam edecek” diye konuştu.

Bir basın mensubunun, Brezilya’nın yeni bir oluşum içerisinde olduğunu ve bu konuda Türkiye’ye ne gibi önerileri olabileceği hakkında bir soru sorulması üzerine Dunga, “Başka bir milli takımdan bahsetmek zor. Ama benim kendi milli takımdan bahsetmem gerekirse; ‘Takım ruhunu yakalamak, yapılması gerekenleri en iyi şekilde yapmak. Takım ruhu oluşturmak ve en iyisini yapmak için çabalamak’ diyebiliriz” yanıtını verdi.

“HERKES BİRBİRİNE SAYGI DUYUYOR”

Türk seyircisinin Brezilya’yı alkışlaması ve destek olması ile ilgili gelen bir soru üzerine Brezilya Teknik Direktörü, şu yanıtı verdi:

“Türk seyircisi bizim ne kadar iyi oynadığımızı,oyunu iyi yönlendirdiğimizi, gayret ettiğimizi, en iyisini yapmaya çalışmak istediğimizi gördü. Herkes takımla birlikte hareket ediyor. Herkes birbirine saygı duyuyor. Gerek oynayanlar, gerek yedek bekleyenler herkes birbirine saygı duyuyor. Sonuçta hak etmeyen kimse formayı alamıyor.”

“DAHA DA İYİ OLACAĞIZ”

Bazı futbolcuların Brezilya Milli Takımı’na yeni katılması ile ilgili gelen bir soru üzerine, “Brezilya Milli Takımı’na girebilmek ya da alınmadıkları buradaki hiçbir futbolcum şikayette bulunmadı” diyerek sözlerine başlayan Dunga, “Görevlerini yaptı ve kendilerini gösterenler formaya sahip oldular. Doğru yolda olduğumuzu görüyoruz ve gün geçtikçe daha da iyi olacağız” yanıtını verdi.

Bir basın mensubunun Almanya ile maç yapıp yapmayacakları ile ilgili sorduğu soruya tecrübeli teknik direktör, “Biz istedik onlarla maç yapmayı ama programı uydurmaya çalışıyoruz” cevabını verdi.

Yorumlar