banner464

Elazığspor Başkanı Öztürk’ten Taraftara Çağrı

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, taraftarlara çağrıda bulunarak passolige ilgi göstermelerini istedi. Şu ana kadar Elazığ’da taraftarların 2 bin 876 kişinin passolig aldığını hatırlatan Başkan Öztürk, bu sayısının on binlere...

Elazığspor Başkanı Öztürk’ten Taraftara Çağrı

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, taraftarlara çağrıda bulunarak passolige ilgi göstermelerini istedi. Şu ana kadar Elazığ’da taraftarların 2 bin 876 kişinin passolig aldığını hatırlatan Başkan Öztürk, bu sayısının on binlere...

02 Kasım 2014 Pazar 18:13
72 Okunma
Elazığspor Başkanı Öztürk’ten Taraftara Çağrı
Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, taraftarlara çağrıda bulunarak passolige ilgi göstermelerini istedi. Şu ana kadar Elazığ’da taraftarların 2 bin 876 kişinin passolig aldığını hatırlatan Başkan Öztürk, bu sayısının on binlere ulaşmasını istediklerini söyledi.

Elazığspor Kulübü Başkanı Selçuk Öztürk, kulüp binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda passolig olayını biraz daha canlandırmak istediklerini vurgulayan Öztürk, “Elazığspor’umuz çok şükür iyi gidiyor. Bunun karşılığında da değerli taraftarlarımızı artık stadımıza davet edelim. Stadımızda görmek istiyoruz. Deplasmanlara gidiyoruz, deplasmanlarda bizim altımızda olan, puanı daha az olan takımların taraftarları bizlerden katlarca fazla. Bu da bizi üzüyor. Dışarıya gittiğimiz zaman inanın o takımların taraftarları ciddi bir baskı uygulayabiliyorlar. Samsun’da bunu yaşadık. Samsunspor taraftarı yaklaşık 2 bin 500 taraftarla takımlarını destekleyerek ciddi bir baskı oluşturdular. Bunu bizler niye yapmayalım. Bugüne kadar yaptık" dedi.

Taraftarların haklı olduğunu ve passolige verilen 15 lira ücretin sorulduğunu da ifade eden Öztürk, "Bunun farkındayız. Çünkü bizim şehrimizde ağırlığımız memur ve işçilerin yaşadığı bir şehir. Resmi kurumların yoğunlukta olduğu bir şehir. Bu ister istemez bizim ekonomimizi etkiliyor. Fakat biz Elazığspor olarak çorbada bir nebze de olsa tuzumuz olsun diye malumunuz üzere kale arkalarını 2 lira, maratonu 5 lira yaptık. Ama inanın dünkü maçta sizler de gördünüz kale arkasında taraftarımız yok. İşte bir kısım bin 259 civarında kapalı ve maraton tribününde taraftarımız var. Bu da inanın bizi üzüyor. Değerli taraftarlarımızdan hemşehrilerimizden rica ediyoruz gelsinler takımlarına sahip çıksınlar. Sonuçta biz lige başlarken ana hedefimiz neydi bu takımı PTT 1. Lig’de tutabilmek. Çünkü geç yapılandık. Takım kayyuma kadar düştü. Şükürler olsun ki 8. haftada 12 puana ulaştık. Bunu daha da ileriye taşıyabilmemiz için 12. oyuncumuz olan taraftarı sahamıza bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Passolig satışlarının artmasını beklediklerini ve on binlere ulaşmasını arzuladıklarını dile getiren Öztürk, konuşmasına şöyle devam etti:

"Şuanda bugün itibariyle passolig bilet sayısı bin 876. Maçı izleyen taraftar sayımız bin 259. Biz bunları on binlerde görmek istiyoruz. Bunu rica ediyoruz. Bakın biz kulüp olarak fedakarlık yapıyoruz. Stadın malum giderlerini biliyorsunuz. Elektrik giderleri var. Geçen de stat elektriğiyle ilgili ciddi sıkıntılar oldu. Onu yapılandırma yaptık. Şu anda oynanan maçta oranın elektriği güvenliği, çalışan part time elemanları var. Zeminin bakımı var. Bunlarla ilgili giderlerimiz zaten gelirlerimizden karşılayamıyoruz. Onu da biz bu saatten sonra beklemiyoruz ama 2 lira olan 5 lira olan bilet fiyatını da lütfen taraftarlarımız değerlendirsin. Bir an evvel bu passolig kartını alsınlar. Maça gelsinler, bizlere sahip çıksınlar, destek olsunlar."

Yorumlar