banner464

Gencim, Güçlüyüm, Girişimciyim Diyenler Aranıyor!

Gençlere özel 30 Bin TL'ye kadar hibe ve 70 Bin TL'ye kadar faizsiz kredi

Gencim, Güçlüyüm, Girişimciyim Diyenler Aranıyor!

Gençlere özel 30 Bin TL'ye kadar hibe ve 70 Bin TL'ye kadar faizsiz kredi

06 Kasım 2013 Çarşamba 21:14
1023 Okunma
Gencim, Güçlüyüm, Girişimciyim Diyenler Aranıyor!
Karaman Gençlik Merkezi ’nde açılacak olan ‘Genç Girişimciler İçin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarıyla tamamlayan 18-29 yaş arasındaki girişimciler 30 Bin TL'ye kadar hibe ve 70 Bin TL'ye kadar faizsiz kredi alabilecek. Ayrıntılar;
''Gençlik ve Spor Bakanlığı, Karaman’da açacağı ‘Genç Girişimciler İçin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’yle gençlere iş dünyasının kapılarını açacak. Karaman Gençlik Merkezi’nde yapılacak olan girişimcilik eğitimini başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan genç girişimciler, KOSGEB’in yeni iş kuranlara verdiği 30 Bin TL'ye kadar hibe ve 70 Bin TL'ye kadar faizsiz krediye başvuru hakkına sahip olacaklar.

Karaman'da Aralık ayında başlayacak olan Genç Girişimciler İçin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimin’in kontenjanı 60 kişi olarak belirlendi. Tamamen ücretsiz olan kurslarda yüzde 80 devam zorunluluğu aranacak. Genç Girişimciler İçin Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin hedef kitlesi, kendi işini kurmak isteyen 18-29 yaş aralığında bulunan gençlerdir. Eğiteme katılmak isteyen adaylar BAŞVURU FORMUNU DOLDURARAK Karaman Gençlik Merkezi ile irtibata geçebilir.

Bakanlığımız ve KOSGEB’in ortak projesiyle gençlerimiz iş kurma şansını yakalayacak. Kurslarımıza katılmak isteyen gençlerimiz öncelikle mülakat sınavından geçecek. Ardından kurslarımızı başarıyla tamamlayanlar hibe ve kredi alarak kendi iş yerlerini kurabilecekler.

Başvuru formu için http://karaman.gsb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


Son Güncelleme: 06.11.2013 21:43
Yorumlar