banner464

“gençliğe Sporla Bakış” Projesi İmza Töreni Gerçekleşti

Bilecik Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından hazırlanan "Gençliğe Sporla Bakış" projesi imza töreni gerçekleştirildi.Bilecik...

“gençliğe Sporla Bakış” Projesi İmza Töreni Gerçekleşti

Bilecik Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından hazırlanan "Gençliğe Sporla Bakış" projesi imza töreni gerçekleştirildi.Bilecik...

20 Ekim 2014 Pazartesi 17:01
55 Okunma
“gençliğe Sporla Bakış” Projesi İmza Töreni Gerçekleşti
Bilecik Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından hazırlanan "Gençliğe Sporla Bakış" projesi imza töreni gerçekleştirildi.

Bilecik Belediyesi Encümen Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen protokolde, Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk ve Bilecik (ASKF) Başkanı Nusret Tosun proje hakkında bilgi vererek, hazırlanan protokolü imzaladı. Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın 2014 yılı hibeleri kapsamında hazırladığı ve eylül ayında kabul edilen "Gençliğe sporla bakış" projesi kapsamında verilen 96 bin 290 liralık destek, imzalanan protokol ile Bilecik’teki sportif faaliyetler önündeki dezavantajlar ortadan kaldırılacak.

“GENÇLERİMİZİN SPORDAKİ BAŞARILARINI ARTTIRACAK BİR PROTOKOLE İMZA ATIYORUZ’’

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, güzel ve anlamlı bir protokol töreni gerçekleştirdiklerini belirterek, geleceğin gençlere ait olduğunu vurguladı. Projenin önemi hakkında bilgi veren Başkan Selim Yağcı, imzalanan protokol ile gençlerimizin spordaki başarısını arttıracaklarını belirterek, şunları söyledi:

’’Bugün birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu gösteren bir olayı hep birlikte müşahede ediyoruz. Birlikte ve beraberlikte her zaman rahmet vardır, bereket vardır, güzellik vardır, iyilik vardır. İlimizdeki değişik konumdaki kurumlar bir araya gelerek bugün belirgin bir sayıda da olsa başlangıçta önemli olan hayırlı bir hizmete imza atacağız. Gerçekten gençlik çok önemli. Geleceğimiz gençlere ait, çocuklarımıza ait. Onları dezavantajlı ortamlardan avantajlı ortamlara geçirmek biz büyüklerin en önemli görevi, sorumluluğu noktasında. Bilecik Belediye Başkanlığı olarak da çocuklarımıza ve gençlerimize yatırım yapmayı çok seviyoruz, çok arzu ediyoruz. Ben belediye başkanı olarak tüm gençlerimizin öncelikle sporla rehabilite olması, o enerjilerini sporla dengelemesini, eğitimle geleceklerini güçlendirmesini canı gönülden arzu ediyorum”.

’’ARZUMUZ SPORDA EN İYİ YERE GELMEKTİR’’

’’En büyük temennilerimden birisi de İnşallah bu şehirde önümüzdeki yıllarda hem ülkemizde milli sporcuların çıkması, Türkiye birincilerinin çıkması, Avrupa şampiyonlarının, dünya şampiyonlarının, olimpiyat şampiyonlarının hangi alanda olursa olsun yetiştirilmesidir’’ ifadesini kullanan Başkan Selim Yağcı, konuşmasını şöyle tamamladı:

’’Fakat bu hedefin başlangıcı da amatör sporlara verilen destekle olur. Bu toplantımız vesilesiyle Amatör Spor Kulüpleri Haftasını da kutluyoruz. Bu anlamda spor yapan tüm kardeşlerimizi, bu camiaya destek veren, önder olan tüm yöneticilerimizi de canı gönülden kutluyorum. Yolları açık olsun diyorum. Bilecik belediye başkanlığı olarak spor yapan kardeşlerimize en büyük görevimiz onlara gerekli spor yapacakları tesisleri, ortamları hazırlamak, bu noktada ciddi çalışmalar içerisindeyiz. İnşallah önümüzdeki yıllar içerisinde vaat ettiğimiz şehrimize hem büyük bir stadyum kompleksi hem de mahallerimizde gençlerimizin rahatça futbol oynayabilecekleri, spor yapacakları spor sahalarını da bu anlamda gerçekleştirmek istiyorum. Bu projeyi düşünerek hazırlayan ASKF başkanımıza, yönetimine, ekibine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ortak olan değerli müdürlerimize çok teşekkür ediyorum. İlgi gösteren basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Projemizin genç kardeşlerimize hayırlı uğurlu olmasını, yeni bir ufuk, yeni bir heyecan, yeni bir hedef göstermesini canı gönülden temenni ediyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.’’

Proje hakkında bilgi veren ASKF Başkanı Nusret Tosun ise, önemli bir projenin hayata geçirildiğini belirterek, şunları kaydetti:

’’Projemizin başlıca amacı 14-19 yaş arası ilimize dezavantajlı bölgelerden gelen gençlerimizin sporla eğitim şemsiyeleri altında sosyal aidiyet duygularının gelişmesine, öz güvenlerinin artırılmasına, toplumsal entegrasyonlarının katkı sağlanması olduğunu bu doğrultuda 24 gencimize yönelik futbol takımı kurulacağını, gençlerimizin kurulan proje merkezinde hem sportif yanlarını geliştireceklerini hem de verilecek takviye kurslarla ders başarılarını artıracaklarını, aile bilinçlendirme ziyareti ve ilin ileri gelen tanınmış simalarıyla sohbetler ve 19 Mayıs haftasında Samsun’da gerçekleştirilecek dostluk maçıyla proje faaliyetlerinin pekiştirilmesi amaçlanmaktadır.”dedi.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak her zaman gençlerin ve kulüplerin yanında olduklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Lütfü Doyuk ise şunları aktardı:

“Bütün tesislerle ve çalışmalarla beraber bu projeleri gerçekleştirmek adına her zaman için yanlarında olduğumuzu ifade etmek isteriz. Spor İl Müdürlüğü olarak biz zaten gençlerin içerisindeyiz. Kulüplerin her zaman için yanındayız. Bütün tesislerimizle ve çalışmalarımızla beraber bu projeleri gerçekleştirmek adına her zaman için yanlarında olduğumuzu ifade etmek isteriz. Sayın belediye başkanımız başta olmak üzere spora bakış açısı ilimizde çok çok iyidir. Bu anlamda çeşitli projeler çeşitli kurumlarda yapılıyor ama gençlik adına yapılan projeler elbette ki il katılımı olarak hepimiz desteklememiz gerekiyor."

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak da imza töreninde yaptığı konuşmasında, “Öğrencilere dönük olan bu projede emeği geçen bütün katılımcılara teşekkür ediyorum. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu tür faydalı çalışmalarda üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazırız’’ ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından hazırlanan protokol, Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk ve Bilecik (ASKF) Başkanı Nusret Tosun tarafından imzalandı.

Yorumlar