banner464

Hacıosmanoğlu Güven Tazeledi

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, hayatında kimseye düşmanlık yapmadığını ama bu saatten sonra Faruk Özak’ın, kendisinin en azılı düşmanı olduğunu söyledi.Trabzonspor’da bugün gerçekleştirilen olaylı genel kurul sonrasında...

Hacıosmanoğlu Güven Tazeledi

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, hayatında kimseye düşmanlık yapmadığını ama bu saatten sonra Faruk Özak’ın, kendisinin en azılı düşmanı olduğunu söyledi.Trabzonspor’da bugün gerçekleştirilen olaylı genel kurul sonrasında...

20 Aralık 2014 Cumartesi 16:48
58 Okunma
Hacıosmanoğlu Güven Tazeledi
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, hayatında kimseye düşmanlık yapmadığını ama bu saatten sonra Faruk Özak’ın, kendisinin en azılı düşmanı olduğunu söyledi.

Trabzonspor’da bugün gerçekleştirilen olaylı genel kurul sonrasında İbrahim Hacıosmanoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu, idari ve mali yönden oy çokluğuyla ibra edildi.

HACIOSMANOĞLU, YAŞANANLARDAN DOLAYI ÖZÜR DİLEDİ

Bütçenin ve idari raporun okunmasının ve eleştirilerin ardından kürsüye gelen başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, kendilerinin saygısız gibi gösterilmeye çalışıldığını belirterek, "Biz saygı duyulması gerekenlere saygı duyarız. Şarapçıya ayağım çarpsa onun gönlünü almak için 3 saat ne gerekiyorsa yaparım ama kral faysal olsa saygıyı hak etmiyorsa, ona saygı gösteren kültürden gelmiyorum. Biz Trabzonspor’da yaklaşık 15 aydır mücadele ediyoruz. Trabzonspor’un değerlerine saygısızlık yapmamız söz konusu değil ama belli bir zümre var. Trabzonspor’u siyasi, ticari kullanan insanların başkanı olmadım, olmayacağım da. Trabzonspor’un 1 lirasını yemedik, yedirmedik. Kim yiyorsa şike sürecinde de söylediğim gibi namussuzun dik alasıdır. Elbette ki Trabzonspor’un icrasında olan insanlar eleştirilecek insanlardır. Ben saygı duyuyorum eleştirilere. İnşallah eleştirenler de bu kulübü yönetmeye talip oldukları zaman yönetirler, bu zorlukları da kendileri görür" dedi.

“KAZANANIN BİZ OLACAĞINA İNANIYORUM”

Trabzonspor başkanının ülkeyi yöneten insanlarla dost, arkadaş olmasının kulübe zararı olmayacağını kaydeden Hacıosmanoğlu, şike sürecinin bitmediğini de ifade ederek, "Hukuk süreci bittiğinde kazananın biz olacağına inanıyorum. Bu sürecin sonunda bir şey kazanmazsak 1 milyon kişiyle İstanbul’da kongre yapılan açık hava meydanları var. Onu toplamak Trabzonspor başkanının asli görevidir" ifadelerini kullandı.

Şike sürecini FIFA’nın takip ettiğini belirten Hacıosmanoğlu, "1,5 ay önce hem federasyona hem bize FIFA’dan bir yazı geldi. Süreci titizlikle takip ettiklerini UEFA’nın alacağı karardan sonra devreye gireceklerini söylüyorlar. UEFA disiplin kurulu bizi reddetmiş diyorlar, gerekçeli kararı daha açıklamadı, bizi reddetmedi. UEFA, ‘Biz 2013’de Astana kararlarında yerel federasyona müdahale etme kararı aldık, önceki yıllara müdahale edemiyoruz’ diyor ama FIFA öyle demiyor, müdahale ediyor. Bunun örnekleri yakın tarihimizde var. Bunu hep beraber göreceğiz” şeklinde konuştu.

YİNE ŞENER’E YÜKLENDİ

Sadri Şener’in şike sürecindeki tutumlarını anlatan Hacıosmanoğlu, "Allah’ınızı severseniz, benim hala gözümün önünden gitmiyor, LİG TV’de Burak golü attığı zaman Sayın Şener’in görüntüsünü herkes izlesin baksın. Trabzonspor Başkanı gol atıldığında ellerini yana açmamalı, havaya kaldırmalı. Şimdi biz başkasına pislik diyoruz da eğer bizde de varsa, bunun cezasını çekmeye hazırız” diye konuştu.

İBRA EDİLDİ

Kongre, divan kurulu tarafından salonda 746 delegenin kaldığı tespit edilirken, delege kartı olmayanlar salon dışına çıkarıldı. Yapılan oylamada İbrahim Hacıosmanoğlu başkanlığındaki yönetim idari ve mali yönden oy çokluğuyla ibra edildi.

ESKİ BAKAN FARUK ÖZAK’I DÜŞMAN OLARAK İLAN ETTİ

Teşekkür konuşması için kürsüye gelen başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, eski bakan ve AK Parti Trabzon Milletvekili Faruk Özak’ı düşman olarak ilan ettiğini belirterek, "Derin Trabzonspor var diyorlar. Evet bu derin Trabzonspor içinde Trabzonspor sevdalı abilerimiz de var. Ama bu derin Trabzonspor’un içinde kulübü yıllardır ticari ve siyasi olarak sömüren, belki de onların başı olarak adlandıracağımız Faruk Özak var. Burada Trabzonspor sevdalılarına söz veriyorum. Hayatımda kimse benim düşmanım olmadı. Ama bu saatten itibaren Faruk Özak benim en azılı düşmanımdır. Bugün derin Trabzonun abisi denilen Faruk Özak’ın da bittiği gündür. Hem sportif anlamda hem siyasi anlamda. Bize ‘Başkan müsveddesi’, ‘Çukur adam”, diyen ama yüreği yetip de Trabzonspor sevdalılarının karşısına çıkıp konuşmayıp da kapı arkasında kulis yaptığı için bunları söylüyorum” dedi.

Hacıosmanoğlu, daha sonra delegelerin tebriklerini kabul ederek salondan ayrıldı.

Yorumlar