banner464

Kemal Özdeş Balıkesirspor’a İmzayı Attı

Balıkesirspor, İsmail Ertekin’den boşalan teknik direktörlük görevi için Kemal Özdeş ile sezon sonuna kadar anlaşma sağladı. Yeni bir başlangıç yapmak istediğini ifade eden Özdeş, "39 yıl sonra Süper Lig’e çıkmak ne kadar önemliyse,...

Kemal Özdeş Balıkesirspor’a İmzayı Attı

Balıkesirspor, İsmail Ertekin’den boşalan teknik direktörlük görevi için Kemal Özdeş ile sezon sonuna kadar anlaşma sağladı. Yeni bir başlangıç yapmak istediğini ifade eden Özdeş, "39 yıl sonra Süper Lig’e çıkmak ne kadar önemliyse,...

05 Aralık 2014 Cuma 17:06
58 Okunma
Kemal Özdeş Balıkesirspor’a İmzayı Attı
Balıkesirspor, İsmail Ertekin’den boşalan teknik direktörlük görevi için Kemal Özdeş ile sezon sonuna kadar anlaşma sağladı. Yeni bir başlangıç yapmak istediğini ifade eden Özdeş, "39 yıl sonra Süper Lig’e çıkmak ne kadar önemliyse, bu ligde kalmak da o kadar mühim. Burada ilk önce oyuncuların duygularını değiştirmek isteyeceğim" dedi.

Balıkesirspor Tesisleri’nde yapılan imza töreninde Kemal Özdeş, kendisini 6 ay artı opsiyonlu olmak üzere Balıkesirspor’a bağlayan resmi sözleşmeye imza attı. İmza töreninde kulüp başkanı Tuna Aktürk, dün itibariyle teknik direktör Kemal Özdeş ve ekibiyle anlaştıklarını belirterek, "Yönetim kurulumuzun oy birliği ile almış olduğu kararla takımımızı bundan sonra Kemal hocamız ve ekibi idare edecek. Bizler daha önce görev yapan İsmail hocaya ve ekibine tekrar teşekkür ediyoruz. Kemal hocamızla da bundan sonraki dönemde başarılı olacağımıza inanıyoruz. Kemal hocamızın ekibinde Murat Duman, Murat Aslan, Hayrettin Demirbaş, Serkan Afacan ve İsmail Özinal bulunuyor" dedi.

"TAKIMI LİGDE TUTMAK İSTİYORUZ"

Balıkesirspor’un yeni teknik patronu Kemal Özdeş ise, tanıdığı ve bildiği bir camiaya geldiğini ifade ederek, "Geçtiğimiz yıl olağanüstü bir performans sergileyen takımın başına şuanda teknik direktör oldum. 39 sene aradan sonra Süper Lig’e çıkmanın anlamını çok iyi kavrayabiliyorum. Bunun için verilen mücadeleyi çok iyi biliyorum ve bunu gözlemledim. Şöyle düşünüyorum ki, 39 yıl sonra Süper Lig’e çıkmak ne kadar önemliyse, bu ligde kalmak da o kadar önemlidir. İsmail hoca burada çok iyi işler yapmış olan bir teknik adam. İki sezon üst üste şampiyonluk yaşattı ve çok sevilen bir teknik adam. Ben de umuyorum ki, 39 yıl aradan sonra bu takımı ligde tutarak, bu şehri, bu takımı seven insanların sevgisini kazanırım" şeklinde konuştu.

"MAÇ KAZANMAMIZ LAZIM"

Maç kazanmamız gerektiğini ifade eden tecrübeli teknik adam, "Burada ilk önce oyuncuların duygularını değiştirmek isteyeceğim. Onlarla konuştuğumda, bugünün sıfır bir başlangıç olduğunu tanımlamaya çalıştım. Daha henüz ligin üçte biri bitmeden puanın çok anlamlı olmadığını söyledim onlara. Çünkü daha oturmuş takımlar, daha çok yatırım yapmış takımlar aynı başarısızlığı puan olarak da görüyor. Yeni bir başlangıç yapmak istiyorum. Balıkesir şehrinde başarının nasıl birbiriyle kenetlendiği ortaya çıktı. Geçen yıl, bir önceki yıl ortada. Taraftarımızdan bir şey istiyorum; Ligin sonundaki sonuç ne olursa olsun, bu desteği hissetmek istiyorum. Bizim yanımızda yer alsınlar. Onlar olmadan bu mücadelenin bir ayağı eksik olacak. Ben de oyuncularıma bu takımın ligde kalmasının bu şehir için anlamını anlatacağım. Ligin ilk yarısının bitmesine altı hafta var ve transfer konuşmanın hiç bir mantığı yok. Bizim takımımızın maç kazanması gerekiyor. Bizim maç kazanma gibi bir zorunluluğumuz var ve buna yarın başlamak istiyorum. Hem kulübümüze, hem de bize hayırlı olur inşallah. Ligin sonunda da daha mutlu tablo sunarız diye düşünüyorum" dedi.

Yorumlar