banner464

Mesut Bakkal: "bu Puan Kayıplarını Biz De Beklemiyorduk"

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, hiçbir zaman futbolcularını suçlayan bir teknik direktör olmadığını söyledi.Golsüz berabere sona eren Torku Konyaspor - İstanbul Başakşehir maçından sonra yaptığı açıklamaların yanlış...

Mesut Bakkal: "bu Puan Kayıplarını Biz De Beklemiyorduk"

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, hiçbir zaman futbolcularını suçlayan bir teknik direktör olmadığını söyledi.Golsüz berabere sona eren Torku Konyaspor - İstanbul Başakşehir maçından sonra yaptığı açıklamaların yanlış...

20 Ekim 2014 Pazartesi 19:11
32 Okunma
Mesut Bakkal:
Torku Konyaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, hiçbir zaman futbolcularını suçlayan bir teknik direktör olmadığını söyledi.

Golsüz berabere sona eren Torku Konyaspor - İstanbul Başakşehir maçından sonra yaptığı açıklamaların yanlış yorumlandığını belirten Mesut Bakkal, “Maç sonu açıklamalarımı bir kez daha dinledim. Zaten bizde kayıtları da var. Açıklamaları o şekilde yazan arkadaş kesinlikle yanlış anladı herhalde. Oldum olası futbolcumu suçlayan bir teknik direktör olmadım. O kadar çok sakat oyuncum olduğu halde hayıflanmayan biriyimdir. Beni yıllardan beri herkes bu şekilde bilir. Öncelikle bu yanlış anlaşılmayı düzeltmek istedim. Başakşehir maçında genel olarak takım halinde vasat oynayan bir oyuncu gurubum vardı. İstenileni yapamadık ve rakibe çok sayıda gol pozisyonu verdik. Ama geldiğim günden beri de hazırlık maçları dahil oynadığımız 35-40 maçta kötü oynadığımız maç sayısı 2 veya 3’dür. Ama özellikle bu sene iç sahada oynadığımız maçlarda yaşanılan puan kayıplarıyla birlikte insanlar ’Acaba ne oluyor bu takıma. Niye bu kadar kötü oynuyor, niye bu puan kayıpları başladı’ diye tedirgin olmaya başladılar. Ama ben hiç bir zaman ’Ne Hasan’ın ne Djalma’nın ne de Marica’nın sakatlıklarını puan kayıplarında bahane olarak ön plana sürmedim. Elimizdeki oyuncularla devam ettim, bundan sonra da bu böyle olacak. Fakat bu haftadan itibaren sadece tek bir sakatımız kaldı. O da Marica. Herkesin bildiği gibi bir kıkırdak sakatlığı var ve yurt dışında tedavisine devam ediliyor” dedi.

“9-10 PUANIMIZ OLMASI GEREKİYORDU”

Takım olarak sezon başından bu yana hiç ideal 11 ile maça çıkamadıklarını hatırlatan Bakkal, “Yavaş yavaş tam takım olarak çalışmaya başladık. Aslında 6 hafta sonunda istenilen puanda olmadığımızı ben de, oyuncularımız da biliyor. Ama sezon başından bu yana hiç bir maça ideal 11’imizle çıkmadık. Lütfen bu da göz ardı edilmesin. İnşallah bu haftadan itibaren eksiklerinde aramıza katılmasıyla istediğimiz kadro ile maçlara çıkmaya başlayacağız. Yaşadığımız puan kayıplarını biz de beklemiyorduk. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Şu an en az 9-10 puanımızın olması gerekiyordu. Son oynadığımız Başakşehirspor maçına baktığımızda rakibimizin oynadığı, bizim de onların oynamasına izin verdiğimiz oyun sonrasında aldığımız 1 puana sevindiğimi bir kez daha söylüyorum. Benim ve ekibimin, takımımızın beklentilerin gerisinde kaldığımızı kabul ediyoruz. Ama en azından eksik oyuncularımızın yokluğunda sahamızda kaybetmediğimiz için seviniyorum. Bunu tüm açık yürekliliğimle söylüyorum. Bu bir başarı mı? Tabii ki de değil. Sakat oyuncularımızın aramıza katılmasıyla daha iyi sonuçlar alacağımıza eminim. Çünkü bunu daha önce yaptık, yine yaparız. Ben geldiğimde ortada ne Djalma, ne Hasan vardı. Kaleye bile gidemeyen bir takımdık. Onları ortaya çıkaran benim ve bu kötü gidişe yine bu ekiple son verecek kişi de benim. Kesinlikle ve kesinlikle iyi bir takımım var. Takımımızın ve benim acımasızca eleştiriler aldığını kabul ediyorum. Sakatlar iyileşir takım kötü oynar. O zaman eleştirileri anlarım” diye konuştu.

“BİZ YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Hiç bir zaman oyuncularının genel performansını vasat olarak değerlendirmediğini ifade eden Mesut Bakkal, gelecek haftalar için umutlu konuştu. Bakkal açıklamalarına şöyle devam etti:

“Kötü oynadığımız zaman kötüyü de kabul eden biriyim. Kayseri Erciyesspor maçının ilk yarısındaki, Fenerbahçe maçının ikinci devresindeki cesaretli oyunumuzu sadece bu maçın geneline bakarak ‘Bu takım hiç bir şey yapmadı’ düşüncesiyle hareket ederek göz ardı etmenin ve bu kötü oyunu sürekli gündemde tutmanın bir anlamı yok. Daha ligin 6. haftası. Milyonlarca liralık yatırım yapan takımların 5-6 puanda olmasını unutmaması gerekiyor insanların. Biz yolumuza devam edeceğiz. Gideceğiz deplasmanda Kasımpaşa’yı yenmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bazı oyuncularımızın form grafiklerinin yükselmesini bekleyeceğiz. Yükseleceğine de inanıyoruz. Böyle bir süreçten geçiyoruz. Sahamızda Kayseri Erciyesspor ve İstanbul Başakşehirspor maçlarında 4 puan kaybettik. Bunu da kabul ediyoruz. Ama çalışmayı bırakmayacağız. Devam edeceğiz. Kasımpaşa maçına da kesinlikle iyi oyun ve kazanmak için gideceğiz. Sonrasında deplasmanda kupa maçı oynayacağız. Döneceğiz evimizde Karabükspor ile karşılaşacağız. İnşallah bu 3 maçlık seride takım olarak düzelecek inancımızda, kapasitemizde var. Sabır istemiyorum ama bazı gerçeklerinde göz ardı edilmemesi gerektiğini söylüyorum.”

Yorumlar