banner741

banner590

Son Dakika
banner722

Osman Gözel İl Temsilcisi Olarak Atandı

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teklif edilen 15 ile ait “İl Geleneksel Türk Okçuluk Temsilcisi” görevlendirme talebi sonuçlandı.

SPOR 15.08.2020, 00:06 15.08.2020, 00:49
794
Osman Gözel İl Temsilcisi Olarak Atandı
banner762

Bakanlığın 24/07/2020 tarihli ve 58 sayılı onayı sonrası GSB Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından iletilen bilgilendirme yazısında Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu tarafından bildirilen isimlerin uygun görüldüğü ve görevlendirildiği iletildi. Böylece Adana, Amasya, Bursa, Erzurum, Eskişehir, Karabük, Kahramanmaraş, Karaman, Kastamonu, Konya, Manisa, Mardin, Samsun, Sivas ve Tokat illeri için TGTOF temsilcileri resmi olarak netleşmiş oldu.

BAŞKAN TOKSÖZ’DEN KUTLAMA

TGTOF Başkanı Cengiz Toksöz yaptığı açıklama ile hem yeni temsilcileri kutladı hem de yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Toksöz; “Öncelikle bu görevlendirmenin hayırlı olmasını diliyorum. Bu arkadaşlarımız Federasyonumuzu il seviyesinde temsil edecek, yapılacak organizasyonlar, resmi izinler, tanıtım faaliyetleri gibi konularda gerekli koordinasyonu sağlayacak, görevli olduğu il ile ilgili gerekli raporlamaları ve geri bildirimleri bize yapacak, kısaca sorumlu olduğu ilde Türk Okçuluğunun gelişmesi ve yaygınlaştırılması için omuz omuza yürüyeceğimiz kişiler olacak. Bu görev bilinci ve sorumluluğu içinde hareket edeceklerine yürekten inanıyoruz…

Bildiğiniz gibi tüm dünyayı etkileyen bir salgın hastalık ile karşı karşıyayız. Devletimizin aldığı tedbirler sayesinde hamdolsun şimdiye dek çok çok vahim tablolarla karşılaşmadık. Ancak tedbiri her zamankinden daha fazla önemsememiz gereken bir dönemeçteyiz. Günlük yaşantımızı etkileyen bu süreç elbette Federasyon olarak planladığımız faaliyetleri de direkt etkiledi. Biz de bu süreci taze bir Federasyon olarak daha çok organizasyon ve yapılanma ile ilgili yönlerimizi güçlendirme fırsatı olarak değerlendirdik. Sporcularımız için de antrenmanlarını güvenli yapabilmeleri içim kılavuzlar oluşturduk. Temennimiz hep birlikte ok atacağımız organizasyonlarda yeniden birlikte olabilmek.

Geleneksel Okçuluk faaliyetlerinin ve kulüp sayılarının görece yoğun olduğu bu 15 il dışında kalan illerimiz içinde çalışmalarımız en kısa sürede sonuçlanacak şekilde devam ediyor. İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde bu süreci sabırla bekleyen tüm camiamıza şimdiden teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

DİĞER İLLERİN DURUMU

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu, görevlendirmesi yapılan 15 ilin dışında tüm illerdeki temsilcilerin belirlenmesi konusunda çalışmalarına hassasiyetle ve kesintisiz devam ediyor. Bu çalışma kapsamında Bakanlığa teklif edilen yeni adaylar olmakla birlikte öncelik, Geleneksel Türk Okçuluk faaliyetlerinin yoğun olduğu illerde yoğunlaşıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
14°
açık
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 05:12
Güneş 06:31
Öğle 12:43
İkindi 16:07
Akşam 18:46
Yatsı 20:00

Gelişmelerden Haberdar Olun

@