banner464

Taşpınar: "yasaklı Ülkeler Listesinden Çıktık"

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, dopingle mücadele sıfır noktasına gelindiğini belirterek, Türkiye’nin Dünya Anti Doping Ajansı (WADA) yasaklı ülkeler listesinden çıktığını açıkladı.Toplam 89 erkek ve 65 bayan sporcunun...

Taşpınar: "yasaklı Ülkeler Listesinden Çıktık"

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, dopingle mücadele sıfır noktasına gelindiğini belirterek, Türkiye’nin Dünya Anti Doping Ajansı (WADA) yasaklı ülkeler listesinden çıktığını açıkladı.Toplam 89 erkek ve 65 bayan sporcunun...

18 Ekim 2014 Cumartesi 14:46
35 Okunma
Taşpınar:
Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, dopingle mücadele sıfır noktasına gelindiğini belirterek, Türkiye’nin Dünya Anti Doping Ajansı (WADA) yasaklı ülkeler listesinden çıktığını açıkladı.

Toplam 89 erkek ve 65 bayan sporcunun katıldığı Büyükler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası, Ankara Altınpark Akarsu Spor Salonu’nda bugün sona eriyor. Şampiyonayı yakından takip eden Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, dopingle mücadele konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Ankara’da yapılan Türkiye Şampiyonası’nın bugün tamamlanacağını belirten Taşpınar, "Sporcularımız kıyasıya yarıştılar. Yeni derece yapan, rekor kıran sporcularımız oldu. İyi gelişmeler var" dedi.

Kazakistan’da yapılacak Büyükler Dünya Halter Şampiyonası’nı işaret eden Taşpınar, burada alınacak puanların olimpiyatlara katılma yolunda önemine dikkat çekti.

"SIKINTILI BİR DÖNEMDEN GEÇTİK"

Halter camiasının çok sıkıntılı bir dönemden geçtiğini vurgulayan Taşpınar, "Antrenörlerle yaptığımız hem bölgesel hem Türkiye genelinde yapılan toplantılarla çok iyi noktalara geldik. Doping bitti, sıfır noktasındayız. Zaten Gençlik ve Spor Bakanlığımızın parolası dopinge sıfır toleranstı. Genel toplantılarda hem hocalarımız hem bizler dopingi anlattık ve çok iyi noktadayız" dedi.

"YASAKLI ÜLKELER LİSTESİNDEN ÇIKTIK"

Taşpınar, Uluslararası Halter Federasyonu (IWF) Başkanı Tamas Ayan’ın da Türkiye’nin dopingle mücadele konusunda geldiği noktayı takdirle karşıladığını kaydetti. Dopingle mücadele konusunda yeni bir bilgiyi paylaşan Taşpınar, "Diğer bir iki branşta da sıkıntılıydık. Onlar da başarılı oldular. WADA’dan da teşekkür geldi. Şimdi yasaklı ülkeler listesinden çıktık. Çok güzel bir aşama kaydettik" açıklamasında bulundu.

Önümüzdeki dönemde düzenlenecek şampiyonalara ilişkin değerlendirme yapan Taşpınar, "Sporcu sıkıntımız var. Onunla ilgili birçok proje geliştirdik. İnşallah Kazakistan’da yapılacak dünya şampiyonasında iyi puan toplarız. O derecede de olimpiyatlara fazla sporcumuz katılır. Onu takip eden süre içerisinde, 15 gün sonra Güney Kıbrıs’ta 23 Yaşaltı ve Gençler Avrupa Şampiyonası var. Oradan da umutluyuz, madalya beklentimiz var" dedi.

"HAKEMLERİMİZ, GÖRÜNMEYEN KAHRAMANLARIMIZ"

Antrenörler ve sporcuların uyumlu olmasının önemine işaret eden Taşpınar, "Çünkü ortak çalışıyorlar, sporcuyu yetiştiren antrenörler. Birlikte hareket ediyorlar, arada bir anlaşmazlık olsa bu durum başarısızlığa kadar gider" diye konuştu.

"Hakemlerimiz görünmeyen kahramanlarımız" diyen Taşpınar, "Hiçbir karşılık beklemeden, beklentileri olmadan özveriyle görev yapıyorlar. Onların da gelişimini, motivasyonlarını sağlamak ayrıca değişen kuralları da kurs ve seminerlerde onlara aktararak eğitim çalışmalarımızı devam ettiriyoruz" diyerek açıklamalarını tamamladı.

Yorumlar