banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

banner722

TFF'den Maçlara Girişte 3. Aşı Şartı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) maçlara girişte 3. doz aşı şartının getirildiğini açıkladı.

SPOR 05.01.2022, 11:38
275
TFF'den Maçlara Girişte 3. Aşı Şartı
banner762

TFF koronavirüs vaka sayılarının yükselmesi nedeniyle stat girişleri için düzenleme getirdi.

Konuyla ilgili olarak TFF’den yapılan açıklamada: "Tüm dünyada, özellikle de Avrupa'da COVID-19 vaka sayılarını hızla yükselten Omikron varyantı ülkemizde de etkili olmaya başlamıştır. Sağlık Bakanlığımızın, bizzat Sayın Bakanımızın ifadeleri ile önümüzdeki günlere dair beklentisi vaka sayılarının hızla artacağı yönündedir. O nedenle aşılanma ve uygun takvimle destek dozlarının (3 veya 4. dozlar) yapılması daha büyük önem taşımaktadır" ifadelerine yer verildi.

"14 GÜNLÜK BAĞIŞIKLIK SÜRESİ ARANMAYACAKTIR"

Üçüncü aşısını yaptıran kişilerde 14 günlük bağışıklık süresinin aranmayacağı ifade edilen açıklamanın devamında ise şunlar kaydedildi:

"Bilindiği üzere karşılaşmalara seyirci olarak sadece aşı takvimini (T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan iki doz aşı olmak ya da COVID-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olmak) tamamlamış olan kişiler veya COVID-19 hastalığını geçirip üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişiler katılım sağlayabilmektedir. Aşı takviminin tamamlanmasını takip eden 180 günü doldurmuş olan kişilerin kombine veya bilet almak sureti ile karşılaşmalara girebilmesi için hatırlatma aşılarını olmaları gerekmektedir. 180 günlük süreyi tamamlamış olmasına rağmen hatırlatma aşılarını olmayanların müsabakalara katılmaları mümkün olmayacaktır. 3. aşılarını veya daha sonraki aşıların yaptırmış olan kişiler için 14 günlük bağışıklık süresi aranmayacaktır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 05 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@