banner828

banner590

Son Dakika
banner722

Türkiye’de Tüm Ligler Ertelendi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kulüpler Birliği, futbol, basketbol ve voleybol federasyonlarının başkanlarıyla gerçekleştirdiği toplantının ardından açıklama yapıyor.

banner824
SPOR 19.03.2020, 17:19 19.03.2020, 17:39
606
Türkiye’de Tüm Ligler Ertelendi
banner762

Ankara'da Kredi ve Yurtal Kurumu Genel Müdürlüğü'nde düzenlenen toplantıya Gençlik ve Spor Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil katıldı.

Toplantıda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin gelişmeler ele alındı.

Bakan Kasaooğlu'nun açıklamalarının satır başladı:

"Koronavirüs salgınıyla mücadelemiz devam ediyor. Türkiye olarak salgın ortaya çıktığı andan itibaren hızlı ve etkin önlemlerle bu işin üstüne giden birkaç ülkeden biriyiz. Ülke olarak salgına karşı bütün önlemleri hızlı bir şekilde alıyoruz. Alınan bütün tedbirleri uygulamamız gerekiyor. Öğrenci yurtlarımız karantina sürecinde hazırlıklı hale getirdi, bu yolda destek veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.

LİGLER ERTELENDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’de tüm liglerin ertelendiğini açıkladı.

"Virüsün en çok etkilediği alanlardan biri spor. Salgının kontrol altına alınamadığı birçok ülkede müsabakalar ertelenmiş durumda. UEFA'da da EURO 2020'nin 1 yıl ertelenmesi kararı alındı. Amacımız bu sürecin biz irtifa kaybına sevk etmemsidir. Bu toplantı bizler için önemliydi. Futbol, voleybol, basketbol federasyonları başkanları ve Kulüpler Birliği başkanımızla kapsamlı bir toplantı yaptık. Geçtiğimiz hafta tüm müsabakaların seyircisiz oynanması kararını almıştık. Bu da geçtiğimiz hafta uygulandı. UEFA, Euroleague, NBA, Premier League, Bundesliga gibi ülkelerin tatil kararında geç kaldıklarını gördük.

"Salgının mevcut durumunun güncellenmesi durumunda kararımızı tekrar değerlendirdik. Bugün TFF, TBF, TVF ve Kulüper Birliği ile yaptığımız toplantıda liglerin ertelenmesine hep beraber karar verdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı’nda ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde; hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir."

NİHAT ÖZDEMİR: TARİH ÇALIŞMALAR SONUCUNDA BELLİ OLACAK

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Türk futboluna, Türk sporuna yön çizecek önemli kararlar almış durumdayız. Liglerimizi erteliyoruz. Tarih, yapacağımız çalışmalar sonucunda belli olacak." dedi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, "Bakanımızla hep istişare halindeydik. Erteleme kararından sonra bizim işimiz biraz daha farklı olacaktır. Kulüplerden, oyunculardan, antrenörlerden isteklerimiz daha farklı olacaktır." ifadelerini kullandı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, "Biz voleybol branşı olarak zor bir süreçteyiz. Olimpiyatı hak etmiş konumdayız. Dolayısıyla biz planlı programlı ve kulüplerimizle birlikte hareket edeceğiz. Bu durumu kısa sürede atlatacağız." şeklinde konuştu

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, "Alınan karar, bizim futbol kulüpleri olarak desteklediğimiz bir karar. Sporcu sağlığı, antrenör, hakem ve tüm paydaşların sağlığı açısından bu tedbiri almak zorundaydık." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
kapalı
Namaz Vakti 27 Ocak 2021
İmsak 06:25
Güneş 07:48
Öğle 13:05
İkindi 15:48
Akşam 18:12
Yatsı 19:30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@