banner464

Vodafone Arena’da Kurban Kesildi

Yapımı devam eden Vodafone Arena Stadı’nın çatı inşaatına başlanması ile birlikte Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, bugün sabah saatlerinde kurban kestirdi.Siyah-beyazlı kulübün yeni stadı Vodafone Arena’da çatı inşaatı başladı....

Vodafone Arena’da Kurban Kesildi

Yapımı devam eden Vodafone Arena Stadı’nın çatı inşaatına başlanması ile birlikte Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, bugün sabah saatlerinde kurban kestirdi.Siyah-beyazlı kulübün yeni stadı Vodafone Arena’da çatı inşaatı başladı....

10 Aralık 2014 Çarşamba 12:17
37 Okunma
Vodafone Arena’da Kurban Kesildi
Yapımı devam eden Vodafone Arena Stadı’nın çatı inşaatına başlanması ile birlikte Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, bugün sabah saatlerinde kurban kestirdi.

Siyah-beyazlı kulübün yeni stadı Vodafone Arena’da çatı inşaatı başladı. İnşaatın başlanması ile birlikte bugün Vodafone Arena’da bir kurban kesildi. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, ikinci başkan Ahmet Nur Çebi ve yöneticilerin katıldığı kurban kesiminde, stat inşaatında emekleri olan işçiler de törende yer aldı.

“BİZİM İÇİN ZOR BİR SÜREÇ”

Fikret Orman, kurban kesimi sonrası stadı gezdi. Gezi sonrası açıklamalarda bulunan Orman, sürecin zor olduğuna vurgu yaparak, “Bundan yaklaşık olarak 1 sene evvel, temelini attığımız Vodafone Arena’da artık kaba inşaattan çıkıp, çatı imalatına başladık. İlk etapta kolonlar dizilecek, onunla alakalı bir tören yapalım istedik. En başta Türk sporsevelere, Beşiktaş severlere bir an evvel Vodafone Arena’yı bitirmeyi Allah bize nasip etsin. Hızlı bir şekilde çatı imalatı başlıyor. Ondan sonra da çim imalatı başlayacak. Çok zorlansak da, bunları dışarıya hissettirmemeye çalışsak da, aynı anda bütün takımlarımızı da bu arada finanse ettik. Geçmişten kalan ödemelerimizi yapmak, bu sırada stat yapımını da yapmak bizim için zor bir süreç. Bütün kulüpler mali sıkıntılar içinde fakat bizim dışımızda böyle büyük bir yatırım yapan kulüpte yok şu anda. Biz kendi yaptığımız stadı kendimiz finanse ediyoruz. Zorlanıyoruz da. Allah yardım ediyor. Yöneticilerimizle birlikte çok çaba sarfediyoruz. Hepsinin de bireysel olarak inanılmaz derecede katkıları var” diye konuştu.

“ŞU ANDA ÇATI İNŞAATINA BAŞLAMIŞ BULUNMAKTAYIZ”

Stat yapımı devam ederken 100 milyon TL’yi aştıklarını ifade eden Başkan Orman, “İhaleler, satın almalar hesaplandığında o rakamı çoktan geçtik. Komisyon başkanımızda sağ olsun o da gözükmese de onunda çok katkıları var. Stadımızın bitiş tarihini de belirli bir bölümümüz bittikten sonra konuşmak istiyoruz. Geçen sene 26 Aralık’ta temel atmaya başladık ve şu anda çatı inşaatına başlamış bulunmaktayız. 1 senelik bir süreç geçti. Daha hızlı da yapabilirdik ama her şeyi eşdeğer olarak yapmaya çalıştık. Stadımızı iyi yapmak zorundayız, bu sırada oyuncularımızın paralarını da vermek zorundayız. Eski futbolcumu Ferrari’nin parasını ödemek zorundayız. Bu futbolcuya da 5 taksitle 5 milyon TL daha vereceğiz. Kredilerimiz var onları da ödemek zorundayız, dediğim gibi hepsine eşdeğer şekilde gitmek zorundayız. Zorlanıyoruz ama iyi gidiyoruz” açıklamasında bulundu.

“KOMBİNEYE GELEN TALEPLERDE ÇOK OLUMLU YÖNDE”

Konya’da oynanan Trabzonspor maçında seyircinin desteği hatırlatılması üzerine Fikret Orman, “Bu bizi heyecanlandırdı. Bu stadın bittiği zaman ambiyansı ve o kalabalığı merak ediyorum. Kombineye gelen taleplerde çok olumlu yönde. İnşallah bu şekilde devam ederiz” yanıtını verdi.

Beşiktaş’ta golcü futbolcuların sakatlığının hatırlatılması üzerine siyah-beyazlı kulübün ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi, “Takımda illaki bir etkilenme olacaktır ama çok kuvvetli futbolcularımız var. Aynı zamanda 3 tane santraforumuz var. Gol yollarındaki 2 futbolcumuz sakat ama Cenk Tosun görevini yerine getirecektir diye düşünüyorum” dedi.

Yorumlar