Süleyman Han: “Karaman Beni Yalnız Bıraktı” Foto Galeri: Süleyman Han: “Karaman Beni Yalnız Bıraktı”

TFF 2. Lig’deki temsilcimiz Karaman Futbol Kulübü, Süleyman Han ve yönetim ekibinin istifasının ardından Olağanüstü Kongreye gitti. 6 Mayıs tarihinde yapılması planlanan kongre başkan adayı olmaması nedeniyle 20 Mayıs’a ertelenmişi.

Bu akşam Karaman Yeni Şehir Stadyumunda gerçekleştirilen kongrede de başkanlık için adayı çıkmadı. Başkan çıkmaması nedeniyle kulübün başına kayyum ataması yapılacak. Kayyum olarak atanacak kişinin ilerleyen günlerde belli olması bekleniyor.

“MECBUR KALARAK DEVAM ETMEME KARARI ALDIM”

Kongrede konuşan Süleyman Han, “Şimdi biz işin son safasına geldik. Daha önce dediğim gibi Karaman’da yalnız kalarak mecburiyetten dolayı içim elvermemesine rağmen bu işe devam etmeyeceğimi ifade ettim. Özellikle de beni istifaya davet eden, sosyal medyadan bağıran kişiler bir anda kayboldu. Bizim taraftarlarımızın da o kişilere tepkisi olmadı ben ona üzüldüm. Bizi istifaya davet edip, defol git diyenler hiçbiriniz yav bu adamlar niye gitsin, bu adamlar Karaman’a belirli bir emek verdi, Karaman Futbol Kulübüne verdi diye sahip çıkmadı. Sadece bu sebep değil belirli sebeplerden dolayı zaten maddi yükümlüğümü de fazlasıyla bu takım için yaptım bu saatten sonrada gerçekten samimiyetimle söylüyorum istemeyerek mecbur kalarak bundan sonra devam etmeme kararı aldım. Karaman beni yalnız bıraktı” dedi.