Özel Eğitim Bahar Şenliği etkinlikleri içeresinde Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Antrenörü Melihşah Katman tarafından hazırlanan “Eğlenceli Çocuk Atletizm Oyunları Festivali” Türk Dünyası Kültür Parkında gerçekleştirildi.

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin de eşlik ettiği festivalde Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarında eğitim ve öğretim gören 300 özel Eğitim öğrencileri için hazırlanan 6 adet parkurda süper çocuklar kıyasıya mücadele ettiler. Formula 1 Bayrak Yarışı, Sprint Engel Yarışı, Çapraz Sıçrama Yarışı, Kurbağcık Sıçrama Yarışı, Hedefe Roket Atma ve Diz Üzerinden Top atma yarışı yer alırken günün sonunda bütün süper çocuklar sahadan mutlu ayrıldılar.

Katman, konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada: “Özel Eğitim Bahar Şenliği etkinliklerinde 196 ülkede uygulanmakta Eğlenceli Çocuk Atletizm Oyunları Festivalini ülkemizde ilk defa özel eğitim öğrencilerine ilimizde düzenlenmekten mutluyuz. Biz Sporun en tabana yayılması için elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız. Bu organizasyonlarda en büyük amacımız herkesin çocuğu kendisi için bütün çocuklar ülkemiz için önemlidir sözü doğrultusunda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her daim spor ile iç içe olmasını sağlayacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.