banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

19 Kişiden Oluşan Heyet İlimizi Ziyaret Etti

Fas Tarımsal Kalkınma Ajansı (ADA) Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi kapsamında İlimizi ziyaret etti

TARIM 28.03.2022, 09:27 28.03.2022, 09:30
388
19 Kişiden Oluşan Heyet İlimizi Ziyaret Etti
banner762

Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi (GTHKP) kapsamında gerçekleştirilen uygulamaları yerinde incelemek ve bilgi alışverişinde bulunmak üzere, Fas Tarımsal Kalkınma Ajansı ve Fas Tarım Bakanlığı yetkililerinden oluşan 19 kişilik bir heyet, Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) tarafından Güney-Güney İşbirliği çerçevesinde organize edilen bir teknik gezi ile 25 Mart 2022 tarihinde ilimizi ziyaret etti.

İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf ŞAHİNBAŞ Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirilerek, Toplantıda Ziraat Mühendisi İbrahim SAYALAN tarafından GTHKP kapsamındaki faaliyetler hakkında genel bilgilendirme yapıldı.

Tarımsal faaliyetleri ve proje uygulamalarını yerinde incelemek üzere Avgan ve Cerit Köyleri ziyaret edildi. Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi kapsamında gerçekleştirilen projelerden Avgan Köyünde Abdi Kahraman'a ait seralar gezilerek projenin 12 ay boyunca üreticilerimize katkı sağladığı görüldü. daha sonra Cerit Köyünde EMİR ÇAVUŞ zeytinyağı tesisi gezildi.

Projelerimizin yanı sıra, tarihi kültürel değerlerimizden Yunus Emre Türbesi ve Mevlana Hazretlerininin annesinin kabrinin bulunduğu Aktekke Camii ziyaretleri ile Teknik gezimiz sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 06 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@