banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

2021 Yılı Masaya Yatırıldı

Karaman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, 2021 yılında yapılan çalışmalar ve yeni yılda uygulanması planlanan projelerle ilgili olarak değerlendirme toplantısı yaptı.

TARIM 05.01.2022, 14:39
164
2021 Yılı Masaya Yatırıldı
banner762

Karaman Tarım ve Orman İl Müdürü Yusuf Şahinbaş’ın başkanlığında düzenlenen değerlendirme toplantısı müdür yardımcıları Baran Yavuz Yürekli, Abdullah Kaya, şube müdürleri ve ilçe müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Karaman Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda, 2021 yılında yapılan çalışmalar değerlendirilirken, 2022 yılında uygulanması planlanan projeler ve çiftçilerin karşılaştığı sorunların asgari düzeye indirmek için yapılması gereken çalışmalar ele alındı.

Değerlendirme toplantısında açılış konuşması yapan İl Müdürü Şahinbaş, ülkemizde ve dünya genelinde devam eden pandemi dolayısı ile üretimin öneminin arttığı, bu süreçte pandemi herkesi tarımın yaşam için ne kadar önemli olduğunu gözden geçirmeye teşvik ettiğini, salgında en önemli noktanın ise temel besleyici gıdaları daha dayanıklı bir şekilde yetiştirmek, beslenme hedeflerine etkili bir şekilde ulaşmak için toprak ve su kaynaklarının sürdürülebilir şekilde kullanılması gerektiğini, gıda arzı kesintileri dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de insanlar için ciddi sonuçlara yol açabileceğinden dolayı önemli bir konu olduğunu ve tarımda sürdürebilirliğinin sağlanması gerektiğini söyledi.

Şahinbaş, konuşmasının devamında ise, bu konuda il ve ilçe müdürlüğü personellerinin 2021 yılında olduğu gibi 2022 yılında da arazide, sahada, ahırda, ağılda, üretimin yapıldığı her yerde üreticilerin yanında olmasını ve bu konuda üretimde bulunan tüm üreticilere her türlü yardım ve desteğin sağlanacağını ifade etti.

2021 yılında “Üreten Karaman Üreten Türkiye” diyerek yapılan çalışmaları değerlendiren Şahinbaş, 2022 yılında da aynı azim ve gayretle çalışmaların devam edeceğini, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin katılımı ile ilimizde düzenlenen Söz Sizde Sektör Toplantısında vermiş olduğu görevlerin birçoğunun çalışmasının başarı ile tamamlandığını, kalanların ise 2022 yılı içerisinde tamamlanacağını söyleyerek bu yıl içerisinde “İşimiz Saha Gücümüz Saha” parolası ile sahada üreticilerin yanlarında olacaklarını belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 11 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@