banner629

Bir Damla Bin Gelecek 

Türkiye’de kısıtlı ve değerli olan su kaynaklarının daha verimli ve tasarruflu bir şekilde kullanımını sağlayan basınçlı sulama sistemlerinin yaygınlaştırılması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında 2019 yılı %50 hibeli Bireysel Sulama Sistemlerinin Destekleme başvuruları başladı.

banner491
Bir Damla Bin Gelecek 
banner567

Türkiye’de toplam kullanılabilir tatlı suyun büyük bir bölümü tarımsal sulamada kullanılmakta. Bu bakımdan su kaynaklarının sürdürülebilirliği ve gelecek nesillere güven içinde ulaştırılabilmesi için sürdürülebilir su kaynakları yönetimi uygulamak gerekmekte.

Gelecek nesillerin temiz ve yeterli suya ulaşmalarını sağlamak için: su israfının önlenerek suyun korunması, sulama sistemlerinin etkinliğinin arttırılması ve basınçlı sulama sistemlerinin yaygınlaştırılması gerekmekte.

Karaman’da da çok kısıtlı olan su kaynaklarının daha verimli ve tasarruflu kullanılması basınçlı sulama sistemlerinin yaygınlaştırılması ile mümkün görülmekte. Bu sebeple basınçlı sulama yapmak isteyen ve yeni sulama sistemi kuracak olan çiftçilerin 01 Mart 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar sulama projelerini hazırlayarak, Karaman Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne başvurularını yapmaları gerekmekte.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi Karaman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Örgütlenme Şube Müdürlüğü ve //karamantarimorman.gov.tr adresinden alınabilir.

    
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner644

banner612

banner590