banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Eğitim Toplantısı Düzenlendi

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde, üreticilere yönelik eğitim toplantısı düzenlendi.

TARIM 17.03.2022, 14:19
222
Eğitim Toplantısı Düzenlendi
banner762

Entegre ve Kontrollü Ürün Yönetimi (EKÜY) Projesi, 2021 yılı uygulamaları kapsamında çeşitli toplantılar ve eğitimler yapılıyor. Bu bağlamdaki çalışmalara 2022 yılı hedeflerinin ele alındığı bilgilendirme toplantısı ile başladı.

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde düzenlenen eğitim toplantısında aynı zamanda Entegre Mücadele, Biyoteknik Mücadele, Sürvey ve Hasat öncesi pestisit kalıntı denetimi konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdür Vekili Ömer Koka, Elma Üreticileri Birliği Başkanı Celil Serim ve üreticiler katıldı.

Şahinbaş açılış konuşmasında Sağlıklı ve Güvenilir Gıda ya erişimin önemli olduğu Entegre, Biyoteknik Mücadele ve Pestisit denetimlerinin bu amaçla yapıldığını, Tarım ve Orman Bakanlığının 2022 yılını Bitki Sağlığı Yılı olarak ilan ettiğini söyledi.

Bitkisel Üretim Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ömer KOKAʼnın Karaman’da elmacılığın durumu, sertifikasyonun önemi ve pazarlama konularındaki açılış konuşması ile başladı. "Entegre ve Kontrollü Ürün Yönetimi (EKÜY) Projesi" hakkında Mühendis Çiğdem Avcı, Tekniker İsmail Önal bilgi verdi. "İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi" hakkında ise proje koordinatörü Mühendis Kerim Şişik, Hasat Öncesi Pestisit Kalıntı İzleme konusunda Mühendis Muhammet Masum Dündar bilgilendirmelere yaptı.

Elma İç Kurdu Mücadelesine karşı Kimyasal Mücadeleye alternatif mücadele yöntemleri ve Biyoteknik mücadele yöntemlerinden olan İsometeC Plus uygulayan üreticilerin sorunları ve çözüm önerileri hakkında bilgi alış verişi yapıldı. Ayrıca İsomet_C Plus SumiAgro Türkiye yetkili distribütörü olan Dr. Türkan Koçlu ve Bölge Müdürü Aydın Keçe ʼnin mücadele yöntemi hakkında bilgiler vermesiyle toplantı sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@