banner464

FARK ÖDEMESİ DESTEKLEME İCMALLERİ ASKIYA ÇIKTI

Hububat Baklagil Fark Ödemesi Primi Desteklemesi, Yağlı Tohumlu Bitkiler(Ayçiçeği, Aspir) ve (Mısır Dane) fark ödemesi destekleme icmalleri askıya çıktı.

FARK ÖDEMESİ DESTEKLEME İCMALLERİ ASKIYA ÇIKTI

Hububat Baklagil Fark Ödemesi Primi Desteklemesi, Yağlı Tohumlu Bitkiler(Ayçiçeği, Aspir) ve (Mısır Dane) fark ödemesi destekleme icmalleri askıya çıktı.

11 Mayıs 2015 Pazartesi 17:42
616 Okunma
FARK ÖDEMESİ DESTEKLEME İCMALLERİ ASKIYA ÇIKTI
Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Haşim Keskin konuyla ilgili yaptığı açıklamada ''2014 üretim sezonu Hububat ve Baklagil Fark Ödemesi Desteği 1. Fark ödemesi ile ilgili çiftçi detayındaki icmaller (icmal-1), 2014 yılı ürünü Yağlı Tohumlu Bitkiler (yağlık ayçiçeği ve aspir) Fark Ödemesi Desteği Fark ödemesi (Normal) ile ilgili çiftçi detayındaki icmaller (icmal-1)   ile 2014 yılı ürünü Yağlı Tohumlu Bitkiler Dane Mısır Fark Ödemesi Desteği Fark ödemesi (Normal) ile ilgili çiftçi detayındaki icmaller 08 Mayıs 2015 tarihinde askıya çıkartılmış olup, 14 Mayıs 2015 tarihinde askı süresi sona erecektir. Karaman İli Merkez İlçe’ye ait köy ve beldelerden müracaat eden çiftçilerimizin hububat ve baklagil ürünü müstahsil makbuzları(satış) ile ilgili bilgiler İl Müdürlüğümüz tarafından Bakanlığımız Çiftçi Kayıt Sistemi’ne aktarılmıştır. Bu bilgilere göre her köy için  hububat ve baklagil fark ödemesi desteği 1.fark hak edişlerine esas teşkil edecek  Çiftçi Detayındaki İcmaller(icmal-1), Yağlı Tohumlu Bitkiler (Yağlık Ayçiçeği ve Aspir) fark ödemesi desteği (normal) hak edişlerine esas teşkil edecek Çiftçi Detayındaki İcmaller(icmal-1) ve Yağlı Tohumlu Bitkiler (Dane Mısır) fark ödemesi desteği (normal) hak edişlerine esas teşkil edecek Çiftçi Detayındaki İcmaller(icmal-1) 8 Mayıs - 14 Mayıs 2015  tarihleri arasında  kendi Köyünde/Mahallesinde, İl Müdürlüğümüz ve Merkez Ziraat Odası Başkanlığında olmak üzere 5 (beş) işgünü askıya çıkartılmıştır. Çiftçilerimizin öncelikle askı belgelerinde isimlerinin bulunup bulunmadığını,  T.C. kimlik numaraları ve toplam destekleme miktarlarını kontrol etmeleri gerekmektedir. Maddi hatalara ilişkin olarak yazılı itirazlar askıda kalma süresi zarfında 5 (beş ) işgünü içerisinde İl Müdürlüğümüze yapılacaktır. İtiraz olmadığı takdirde icmallerin kesinlik kazanacak olup, çiftçilerimizin mağdur olmamaları için askı belgelerinin mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde askı süresince herhangi bir itiraz olmaz ise icmallerdeki bilgiler doğru kabul edilecek, daha sonra yapılacak itirazların değerlendirmeye alınmayacak ve herhangi bir hak doğurmayacaktır'' dedi.Son Güncelleme: 11.05.2015 20:23
Yorumlar