banner464

MAZOT, GÜBRE VE TOPRAK ANALİZİ DESTEĞİ ASKIDA

Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Desteği (1. Fark) İcmalleri ile İyi Tarım Uygulamaları Destekleme Ödemeleri icmalleri askıya çıktı.

MAZOT, GÜBRE VE TOPRAK ANALİZİ DESTEĞİ ASKIDA

Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Desteği (1. Fark) İcmalleri ile İyi Tarım Uygulamaları Destekleme Ödemeleri icmalleri askıya çıktı.

11 Mayıs 2015 Pazartesi 17:45
944 Okunma
MAZOT, GÜBRE VE TOPRAK ANALİZİ DESTEĞİ ASKIDA
Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Haşim Keskin konuyla ilgili yaptığı açıklamada ''2014 üretim sezonu Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Desteği (1. Fark) ile ilgili çiftçi detayındaki icmaller (icmal-1)  ile İyi Tarım Uygulamaları Destekleme Ödemeleri 08 Mayıs 2015 tarihinde askıya çıkartıldı. Söz konusu İcmal Listeleri 10 gün süresince askıda kalacak olup, 18 Mayıs 2015 tarihinde askı süresi sona erecektir. Karaman İli Merkez İlçe’ye ait köy ve beldelerden müracaat eden çiftçilerimizin Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Desteği (1. Fark) ile ilgili bilgiler 30 Nisan 2015 tarihi itibariyle İl Müdürlüğümüz tarafından Bakanlığımız Çiftçi Kayıt Sistemi’ne aktarılmıştır. Bu bilgilere göre her köy için Mazot, Gübre ve Toprak Analizi desteği hak edişlerine esas teşkil edecek Çiftçi Detayındaki İcmaller (icmal-1)  ile İyi Tarım Uygulamaları Destekleme Ödemeleri Askı Listeleri 8 Mayıs- 18 Mayıs 2015 tarihleri arasında kendi Köyünde/Mahallesinde, İl Müdürlüğümüz ve Merkez Ziraat Odası Başkanlığında olmak üzere 10 (on) gün askıya çıkartılmıştır. Çiftçilerimizin öncelikle askı belgelerinde isimlerinin bulunup bulunmadığını,  T.C. kimlik numaraları, desteğe tabi alan(dekar) ve toplam destekleme miktarlarını kontrol etmeleri gerekmektedir. Maddi hatalara ilişkin olarak yazılı itirazlar askıda kalma süresi zarfında 10 (on) gün içerisinde İl Müdürlüğümüze yapılacaktır. İtiraz olmadığı takdirde icmallerin kesinlik kazanacağını ifade edilirken, çiftçilerin mağdur olmamaları için askı belgelerinin mutlaka kontrol edilmesi gerekmekte olup, aksi takdirde askı süresince herhangi bir itiraz olmaz ise icmallerdeki bilgiler doğru kabul edilecektir. Daha sonra yapılacak itirazların değerlendirmeye alınmayacak  ve herhangi bir hak doğurmayacaktır'' dedi.


Son Güncelleme: 11.05.2015 20:24
Yorumlar