banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Ramazan Ayı Öncesi Denetimler Sıklaştırıldı

Vatandaşların daha sağlıklı ve güvenilir gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimler Ramazan ayı öncesinde sıklaştırıldı.

TARIM 30.03.2022, 16:25 30.03.2022, 16:34
197
Ramazan Ayı Öncesi Denetimler Sıklaştırıldı
banner762

Ramazan ayına sayılı günler kala vatandaşların daha sağlıklı ve güvenilir gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince gıda üretim, gıda satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik yapılan denetimlere hız verildi. Özellikle fırın, pastane ve unlu mamuller üretimi yapan iş yerlerinin denetimlerine öncelik verilerek tüm gıda işletmelerinde denetimler arttırıldı. Denetimler kapsamında özellikle hijyen koşulları başta olmak üzere işletmelerin gıda mevzuatlarına uygunluğu kontrol ediliyor. Ayrıca denetimlerde İşletme sahipleri ve çalışanları gıda güvenliği ve personel hijyeni konularında ekipler tarafından bilgilendiriliyor.

Yapılan denetimlerle ilgili olarak açıklamalarda bulunan İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş, “Halkımızın tükettiği her türlü gıda maddesinin güvenirliğini sağlamak için yapılan çalışmalar, tüketimin artığı bu ayda daha fazla önem kazanıyor. Bu bilinçle, tüm gıda kontrol görevlileri; fırın, pastane, unlu mamul üreten işletmeler, lokanta, market, bakkal gibi işletmelerde denetimlerini sürdürmektedir. Ramazan ayı öncesinde olduğu gibi Ramazan ayı içinde de gıda denetimleri büyük bir hassasiyetle devam edecektir. Gıda hareketliliğinin arttığı Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunları ALO GIDA 174 hattını arayarak bildirmeleri, denetimlerin etkinliğinin artırılması konusunda büyük önem arz etmektedir. Mübarek Ramazan ayının ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa başta sağlık, barış, huzur ve hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@