banner741

banner590

Son Dakika
banner722

Tarımsal İstişare Toplantısı Yapıldı!

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçelerdeki muhtarlar ile tarımsal istişare toplantılarının ilki Kâzımkarabekir’de gerçekleştirildi.

banner809
TARIM 09.10.2020, 10:24 09.10.2020, 10:36
1263
Tarımsal İstişare Toplantısı Yapıldı!
banner762

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilçelerdeki muhtarlar ile tarımsal istişare toplantılarının ilki Kâzımkarabekir’de gerçekleştirildi.

Kâzımkarabekir Belediyesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Karaman İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş, Kâzımkarabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu, İl Genel Meclisi Üyesi Durmuş Demirci, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Çetin, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ayşe Koca, Kâzımkarabekir Ziraat Odası Başkanı Muammer Harmandar, muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

Toplantıda Kâzımkarabekir’de yetiştirilebilecek alternatif ürün çalışmaları, İl Müdürlüğünün uyguladığı tarımsal projeler ve üreticilerin karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri konularında bilgi alışverişinde bulunuldu.

İl Müdürü Yusuf Şahinbaş, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce uygulanmaya başlayan ve başvuru süreci halen devam eden projelerden “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi” ve “Çayır Mera ve Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme Projesi” kapsamında % 25 çiftçi katkılı macar fiği tohum dağıtımı ile ilgili bilgiler verdi.

İlçedeki tarımsal desteklemelerin yıllık 14 milyon TL civarında olduğunu ve destek miktarının arttırılması yönünde projeler geliştirilmesi için çalışmaların yapılacağını söyleyen İl Müdürü Şahinbaş, ilerleyen günlerde “Muhtarlarla Tarım Buluşmaları”nın diğer ilçelerde de yapılmaya devam edeceğini ifade etti.

Diğer ilçelerde de düzenlenmesi planlanan toplantılar; çiftçilerin sorunlarının çözümü konusunda karşılıklı görüş alış verişi şeklinde ele alınacak ve bölgede uygulanabilecek tarımsal projeler hakkında görüşmeler yapılacağı bildirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Namaz Vakti 29 Kasım 2020
İmsak 06:08
Güneş 07:33
Öğle 12:40
İkindi 15:16
Akşam 17:38
Yatsı 18:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@