banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

banner722

Üreticilere Lavanta Hakkında Eğitim Verildi

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde görevli Ziraat Yüksek Mühendisi Hasan Aslancan tarafından Lavanta yetiştiriciliği konusunda eğitim verildi.

TARIM 15.06.2021, 16:49 15.06.2021, 16:51
121
Üreticilere Lavanta Hakkında Eğitim Verildi
banner762

İl Müdürü Yusuf Şahinbaş yaptığı açılış konuşmasında ilimizde kıraç alanlarda alternatif olarak yetiştiriciliği yapılan lavantanın üretim sahasını arttırmak için projeler yapıldığını ve yapılmaya devam edeceğini dile getirerek eğitimci Hasan Aslancan ve katılımcılara teşekkür etti.

Eğitimde Ziraat Yüksek Mühendisi Hasan Aslancan tarafından Lavanta çeşitleri, Lavantanın iklim istekleri, yetiştiriciliği, lavanta yağı, distilasyonu ve pazarı hakkında bilgiler verildi. İlimizde Lavanta yetiştiriciliği yapan üreticilerin katılım sağladığı toplantıda sorularını cevaplayan Aslancan Karaman ilinin iklim ve toprak özellikleri açısından Lavanta yetiştiriciliği konusunda önemli bir konuma sahip olabileceğini söyledi.

Toplantıya Ticaret Borsası Başkanı Gökhan Alkan, Ziraat Odası Başkan Vekili İsmail Ülküsever, Yönetim Kurulu üyesi Ömer Yıldırım ve üreticiler katıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 06 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@