banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

Üreticilerin Sitemi Yetkilileri Harekete Geçirdi

Karaman’da üreticilerin mısır alım yerlerindeki nem ölçer cihazlarının güvensizlik oluşturduğu yönündeki şikayetleri üzerine yetkililer harekete geçti.

TARIM 09.11.2022, 15:51 09.11.2022, 16:04
450
Üreticilerin Sitemi Yetkilileri Harekete Geçirdi
banner762

Karaman’da üreticiler mısır alım yerlerindeki nem ölçer cihazlarının güvensizlik oluşturduğu gerekçesiyle yetkililere başvuruda bulundu. Üreticilerin şikayetleri üzerine harekete geçen Karaman Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü bünyesindeki ölçü ayar memurları, mısır alımı yapan kurum ve firmalarda denetim başlattı.

Yapılan denetimlerde kurum ve firma yetkilileri mısır alımında dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda uyarılırken, yapılan testlerde de inceleme yaptıkları öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan, “Geçtiğimiz günlerde mısır üreticilerimizin alım yerlerinde Mısır Nem Ölçer Cihazlarının güvensizlik oluşturduğu noktasında serzenişlerinizi ve taleplerini Sayın Valimize ve Sanayi ve Teknoloji İl Müdürümüze iletmiştik.

Öğrendiğimize göre Karaman Sanayi ve Teknoloji İl Müdürümüz Ölçü Ayar memurları ile birlikte mısır alımı yapan kurum ve firmaları ziyaret ederek mısır alımında dikkat edilen hususlar ve testleri yerinde incelendiğini öğrenmiş bulunmaktayız.

Üreticilerimizin haklarının alın terlerinin korunması adına yapılan bu çalışmalar için Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank’a, Sn. Valimiz Tuncay Akkoyun’a, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürümüz Sn. Bayram Güzel ve emeği geçen herkese teşekkür eder, devletimizin hasat çalışmalarına başlayan mısır üreticilerimizin har zaman yanında olduğunu bildirir, hayırlı ve bereketli ürün almalarını temenni ederim” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@