“Taş Devrinden Bugüne” Sergisi Zaman Yolculuğuna Çıkardı Foto Galeri: “Taş Devrinden Bugüne” Sergisi Zaman Yolculuğuna Çıkardı

İbrahim Bey İlk ve Ortaokulunda açılan “Taş Devrinden Bugüne” adlı resim sergisinin açılış törenine Karaman Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, MHP İl Başkanı Mustafa Gözel, Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Gerçek, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Kurdele kesimi öncesi bir konuşma yapan Araştırmacı Yazar Osman Ülkümen, “Bizim burada sergiyi açmamızın amacı kültürümüzün devamını sağlamak. Burada görmüş olduğumuz resimlerin tamamı Karaman ve çevresindeki kayalarda, mağaralarda bulmuş olduğumuz resimler. Bunun içerisinde belki de 15 bin yıllık mağara resimleri de var, eski çağlara götüren kaya resimleri de var. Ama ilginç olan şu örneğin bir bronz devrinde yapılan resimlerde Kırgızistan’daki güne başlı adamla Karaman kayalarında aynısının olması. Ama 4 bin, 5 bin, 6 bin yıllık. Kesinlikle Anadolu’da varız 1071 bize dağıtılan bir tarih çünkü biz eğer 1071’de geldik dersek işgalci konumuna düşüyoruz onun için biz daha önceden buradaydık, yıllardır vardık” dedi.

Konuşmalarının ardından kurdele kesiminin akabinde resim sergisi gezildi.